Aktualności

 

Masz pomysł, nie Wiesz jak się zrealizować?

2012-10-22

Wszystkich ,,Twórczych nie - zależnych’’, poszukujących porady w zakresie własnego, twórczego rozwoju, zachęcamy do kontaktu:

 

 

 

 

 

 

 

informacja:

  • tworzymy@tworczyniezalezni.pl

 

poszczególne kategorie:

  • wokal@tworczyniezalezni.pl
  • gitara@tworczyniezalezni.pl
  • saksofon@tworczyniezalezni.pl
  • trabka@tworczyniezalezni.pl
  • fortepian@tworczyniezalezni.pl
  • bas@tworczyniezalezni.pl
  • perkusja@tworczyniezalezni.pl
  • rymowanie@tworczyniezalezni.pl
  • film@tworczyniezalezni.pl
  • foto@tworczyniezalezni.pl
  • grafika@tworczyniezalezni.pl

 

Masz problem z narkotykami i szukasz informacji na temat placówek udzielających fachowej pomocy? 

  • terapeuta@tworczyniezalezni.pl
  • pedagog@tworczyniezalezni.pl 

 

Pod tymi adresami czeka na Was fachowa porada.


Przyłącz się do nas na Facebooku

2012-10-21

Zachęcamy wszystkich ludzi twórczych wspierających akcję "Wciąga Nas Twórczość. Narkotyki Nie" do budowania społeczności projektu. "Twórczy Nie – Zależni"  to również miejsce dla pedagogów, rodziców oraz ludzi ze świata kultury, polityki i mediów.

,,Twórczy Nie – Zależni’’

2012-10-20

Już 22 października ruszamy z realizacją objazdowego programu profilaktyki uzależnień ,,Twórczy Nie – Zależni’’. Odwiedzimy młodzież z Wojcieszowa, Świerzawy, Gryfowa Śląskiego, Olszyny,  Biedrzychowic i Bogatyni.


Głównym celem programu jest kształtowanie wśród dzieci i młodzieży zdrowych wzorców życia wolnego od narkotyków. W ramach tego projektu organizujemy wydarzenia artystyczne skierowane głównie do młodzieży, ale też do pedagogów i rodziców.


Przedsięwzięcie obejmuje wiele zintegrowanych działań artystycznych i edukacyjnych, mających na celu promowanie trzeźwego i twórczego stylu życia, jako alternatywy wobec uzależnień. Część pierwsza – teoretyczna, w szczególności poświęcona jest edukacji na temat zagrożeń płynących z brania narkotyków. Część druga – warsztatowa, to aktywizacja młodych ludzi do wyrażania samych siebie poprzez sztukę. Ta część realizowana jest podczas spotkań z młodzieżą.


"Wciąga nas twórczość. Narkotyki nie" – to główne hasło programu "Twórczy Nie – Zależni". Realizując ten projekt chcemy kształtować tzw. postawy niezależne, w szerokim tego słowa znaczeniu (wolność od uzależnień, propagowanie niezależności od panujących w społeczeństwie i popkulturze postaw i trendów, etc.). Program zachęca i inspiruje młodzież do realizacji własnych zamierzeń artystycznych, kreatywnego myślenia i do wyrażania siebie za pośrednictwem sztuki.


Miejscem inspiracji i wsparcia dla uczestników projektu jest fanpage na Facebooku. Właśnie dzięki Internetowi ,,Twórczy nie – zależni’’ mogą dzielić się z innymi swoimi pasjami, poprzez zamieszczanie filmów, klipów, grafik, zdjęć, opinii i przemyśleń. Internet jest również doskonałym narzędziem, za pośrednictwem którego prowadzimy konkursy, mające na celu szukanie wśród młodych ludzi talentów. Wszystko w myśl drugiego programowego hasła: ,,Zagraj z Nami. Nie z Narkotykami’’.

Wyniki konkursu finałowego „Najlepszy Slummer 2012”

2012-05-12

We wtorek 8 maja 2012 w sali widowiskowej Śląskiego Okręgu Wojskowego we Wrocławiu odbył się finał konkursu „Najlepszy Slummer 2012”. Konkurs i jego finał współorganizowany jest przez Fundację Promocji Muzyki i Terapii Green w ramach rozwinięcia formuły programu „Młodzi Nie-Zależni’’. W poszczególnych kategoriach wyłoniono, wśród młodzieży z Dolnego Śląska, następujących finalistów:

• W kategorii Gimnazja zwyciężyło Gimnazjum im. Aleksandra Kamińskiego w Bierutowie (opiekun: Izabela Jankiewicz). Wykonawcy (Anna Piekarska, Anna Kotyza, Maja Buśko, Paula Musiał, Karolina Szczepańska, Iga Żołędziewska, Aleksandra Kulesa, Jakub Maderak, Filip Szczypkowski, Dawid Pińczyński) przedstawili etiudę teatralną, która urzekła jurorów mocnym przesłaniem profilaktycznym.
• W kategorii Szkoły ponadgimnazjalne zwycięzcami zostali uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Rudnej pod opieką Anny Hryniewicz (Aleksandra Żołnierczyk, Oskar Ryfa, Łukasz Butyński, Gabriel Michewicz). Wykonana przez nich piosenka „Czas wyboru” dała im zasłużone I miejsce.

Na wyróżnienie zasłużyła piosenka „Po prostu stop” w wykonaniu Mateusza Miziniaka z Zespołu Szkół Zawodowych
nr 5 we Wrocławiu (Opiekun: Inez Szubelak-Błaszczok).

Kolejne wyróżnienie w tej kategorii powędrowało do Martyny Ożgi, Agnieszki Sołek, Mateusza Jastrzębskiego, Bartosza Rasiewicza z Zespół Szkół Ekonomicznych im. Wincentego Stysia w Świdnicy (Opiekun: Marzena Jankowska) za przedstawienie etiudy teatralnej i piosenki „Droga życia”.

• W kategorii Ośrodki młodzieżowe zwycięstwo przypadło wychowankom Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii nr 2 we Wrocławiu. Nicola Koniczek, Andrzej Kocur, Mateusz Gala, Oskar Kowalski, Jan Filas, Dawid Burdzy, Damian Wielgus pod opieką Michała Siemieńca przedstawili etiudę teatralną pod tytułem „Mój sprzeciw”.

Wyróżnienia jury uzyskały natomiast:
• Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Zespole Placówek Oświatowych nr 3 we Wrocławiu za piosenkę „Uważaj na używki” (wykonawcy: Tomasz Kern, Damian Kowalski, Patryk Walczak pod opieką Andrzeja Kamińskiego i Agnieszki Dubińskiej)
• Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Sobótce za wykonaną przez Monikę Pawłów piosenkę „Wspomnienie”.
• Środowiskowy Hufiec Pracy w Jeleniej Górze zdobył wyróżnienie dzięki wykonanej przez Marka Witkowskiego piosence „Zawiodłeś wszystkich”.
• Ośrodek Szkolenia i Wychowania OHP w Ząbkowicach Śląskich, którego wychowankowie (Mateusz Marchwicki, Daniel Podgórski, Katarzyna Szymura, Paulina Bobowska, Aleksandra Szczerba) pod opieką Jolanty Tańculi wykonali piosenkę z układem tanecznym: „Życie to nasza arena”.

Zwycięzcy oraz wyróżnieni w powyższych kategoriach w ramach nagrody głównej wezmą udział w czterodniowych warsztatach artystyczno-profilaktycznych, planowanych na połowę czerwca 2012 roku.

Najlepszy Slummer 2012 i Młodzi Nie-Zależni!

2012-05-06

Już 8 maja Wielki Finał konkursu NAJLEPSZY SLUMMER 2012, który stał się okazją do połączenia dwóch uznanych, cyklicznych projektów: „Profilaktyka, literatura, teatr’’ a także ,,Młodzi Nie - Zależni”. Wiodącą ideą całego programu jest skłonienie Was - młodych ludzi - do mówienia o konieczności życia w trzeźwości i do przekonywania o słuszności takiego wyboru swoich rówieśników. Pamiętajcie - trzeźwość to sprawa naturalna, powszechna i bardzo modna. Celem naszego przedsięwzięcia jest promowanie zdrowego i trzeźwego stylu życia, jako alternatywy wobec zażywania narkotyków i alkoholu, a także pokazanie wielu ciekawszych i bardziej twórczych pomysłów na spędzenie wolnego czasu. Idąc z duchem czasu zapraszamy Was do dialogu i współpracy wykorzystując nowoczesne metody komunikacji. Dzięki nim chcemy zachęcić Was do poszukiwania oraz rozwijania własnych pasji i zdolności.

Nasze przedsięwzięcie jest propozycją dla wszystkich młodych ludzi i stanowi rozwinięcie programu „Twórczy Nie – Zależni’’ tworzonego przez Fundację Promocji Muzyki i Terapii Green. Inicjatywę tą wspierać będą znani polscy artyści, którzy równocześnie budować będą społeczność projektu (serwis www oraz profil na Facebooku). Portal zawierał będzie forum młodzieżowe, które pozwoli na integrację i wymianę doświadczeń z artystami, pedagogami, psychologami. Projekt ten zakłada przeprowadzenie internetowego castingu i promocję młodych talentów z wykorzystaniem Internetu. Umożliwi też dzielenie się efektami swej twórczej pracy z innymi.Wszystkich chętnych do aktywnego uczestnictwa w akcji prosimy o kontakt e-mailowy na adres: tworzymy@fundacjagreen.org.

Współorganizatorami akcji są: Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, Kuratorium Oświaty we Wrocławiu oraz Fundacja Promocji Muzyki i Terapii Green. 

CZYM SĄ TE PROGRAMY?

„PROFILAKTYKA, LITERATURA, TEATR” - to program profilaktyczno – edukacyjny o zasięgu wojewódzkim, realizowany przez Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu przy wsparciu Kuratorium Oświaty we Wrocławiu. Realizowany od trzech lat program zawiera trzy istotne elementy:
• KONKURS „Najlepszy Slummer... roku”, podczas którego młodzi ludzie z terenu Dolnego Śląska prezentują na scenie autorskie utwory liryczne (z wykorzystaniem rapu). Kulminacyjną częścią konkursu jest coroczny finał, połączony z debatą na temat uzależnień oraz koncertem;
• warsztaty profilaktyczno - edukacyjne przewidziane dla laureatów konkursu oraz wykonawców wyróżnionych przez jury konkursu „Najlepszy Slummer ... roku”;
• działania edukacyjne w zakresie prawnych i społecznych aspektów sięgania po narkotyki i alkohol;

„MŁODZI NIE-ZALEŻNI” - to artystyczno-profilaktyczny projekt autorstwa Krzysztofa Witkowskiego (Fundacja Promocji Muzyki i Terapii Green). Celem jest przeciwdziałanie zjawisku narkomanii wśród młodzieży. Jego konstrukcja zawiera akcję informacyjno - edukacyjną połączoną z koncertem, oraz warsztatami profilaktycznymi z zakresu przeciwdziałania uzależnieniom. Każde spotkanie wzbogacone jest koncertem, pod- czas którego muzycy prezentują znane przeboje największych artystów, zmarłych przedwcześnie właśnie na skutek nadużywania lub przedawkowania narkotyków.Podczas spotkań każdorazowo kolportowane są foldery, w których zamieszczone zostały numery telefonów instytucji i organizacji udzielających fachowej pomocy na rzecz młodzieży. Projekt uświadamia młodym uczestnikom, że przez dobrowolny, własny wybór tak naprawdę decydują o sobie. Dlatego ważną jego częścią jest głosowanie. Każdy uczestnik wraz z folderem otrzymuje kupon do głosowania.
Może się opowiedzieć „za” lub „przeciw” używaniu narkotyków. 
Mamy nadzieję, że ta propozycja będzie dla Was nie tylko sposobem na spędzenie czasu, ale stanie się inspiracją do poszukiwania swojej drogi życia w zgodzie ze sobą i wolności od wszelkiego typu uzależnień.

1 .. 16 - 17 - 18 - 19

© 2012 FUNDACJA PROMOCJI MUZYKI I TERAPII GREEN // powered by TOTORU