Aktualności

 

Trybut dla Arethy Franklin

2018-09-18

Pamięci Arethy Franklin

Tribute to Aretha Franklin to koncerty stworzone dla uczczenia pamięci zmarłej przed kilkoma tygodniami królowej soul’u. Amerykańska piosenkarka odeszła 16 sierpnia 2018 w Detroit. W latach 60-tych XX wieku Aretha Franklin wylansowała takie przeboje, jak: Respect, I Never Loved a Man, Chain of Fools.

Podczas wykonywanych koncertów usłyszymy w/w przeboje, jak również inne utwory z repertuaru Arethy Franklin. Będą to m.in: God Bless the Child, Something He Can Feel, I Say a Little Prayer, You’ve Got a Friend, Natural Woman, How I got Over, The Lord's Prayer, Think, Free Way of Love.Zaaranżowane w nowej odsłonie utwory Arethy Franklin wykonane będą przez damę polskiego jazzu, soulu i gospel - Ewę Urygę. To wokalistka wprost stworzona do tak wymagającego i wyjątkowego repertuaru.

Ten muzyczny hołd nieprzypadkowo złożony będzie królowej soul’u przez Ewę Urygę. Artystka jeszcze podczas studiów na Akademii Muzycznej w Katowicach ( Wydział Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach) z sukcesem i pasją wykonywała utwory Arethy Franklin. A tak opowiada o tym Ewa Uryga:Moja przygoda z utworem Free Way of Love Arethy… Będąc na studiach w Katowicach na wydziale jazzu, szłam którejś pięknej środy ulicą Plebiscytową i mijając siedzibę katowickiej orkiestry radiowej, usłyszałam znajome dźwięki utworu, który już znałam. a był nim właśnie Free Way of Love z rep. Arethy Franklin. Nie wahając się wpadłam do reżyserki z pytaniem - „Cóż to? Nagrywacie Free Way?”

Usłyszałam, że tak, a na pytanie, kto nagrywa wokal padła odpowiedź, że nikt, bo gitara gra melodię. „Ojej! A mogę nagrać ja, mam przy sobie tekst?” - jak się okazało, miałam w kieszeni trochę pomiętą kartkę z tekstem piosenki. W Piątek zadzwonił do mnie Zbyszek Malecki - realizator i powiedział:

Powiem Ci komplement, kiedy zgrywaliśmy ten utwór na dużych głośnikach, ktoś

przechodząc powiedział: „Ale ta Aretha daje”… a Zbyszek na to: „To nie Aretha, to Uryga ;-)’’Koncerty dedykowane pamięci Arethy Franklin to pomysł basisty - Krzysztofa Witkowskiego, który wspólnie z perkusistką - Dorotą Piotrowską, do ich wokalnego wykonania zaprosili Ewę Urygę.

Oprócz sekcji rytmicznej, którą tworzyć będzie Dorota Piotrowska i Krzysztof Witkowski wykonawcami koncertów będą: Katarzyna Piotrowska (saksofon altowy), Artur Florkowski (instrumenty klawiszowe) oraz Marcin Sadowski (fortepian).Kiedy i gdzie?10.10.2018 Wrocław

Vertigo Jazz Club & Restaurant, godz. 20.30
Oławska 1311.10.2018 Zgorzelec

Zagroda Kołodzieja, godz. 19.30

Aleje Lipowe 1

Bilety w przedsprzedaży do nabycia:

  • W recepcji Pensjonatu Zagrody Kołodzieja

  • Sklep "Folkstar" (dziedziniec Piwnicy Staromiejskiej)
    ul. Wrocławska 1.

Projekt Hip-Hop w Wolnej Chwili

2018-04-18

Miło nam poinformować, że ruszamy z kolejną edycją warsztatów "Hip-Hop w Wolnej Chwili". W tym roku dzięki finansowemu wsparciu Gminy Wałbrzych będziemy mieli okazję ponownie pojawić się w tym mieście i przeprowadzić nieodpłatne zajęcia dla maksymalnie 100 osób ( 90 uczniów oraz 10 opiekunów). W ich trakcie specjalnie wyselekcjonowani specjaliści, w tym muzycy, artyści oraz terapeuta, pokażą tą najbardziej pozytywną stronę Hip-Hopu, która poprzez pasję pozwala dążyć do samodoskonalenia i zarazem pozwala przezwyciężać wszelkie zagrożenia i trudności. Podczas wydarzenia każdy uczeń znajdzie grupę właściwą dla siebie, a kilkugodzinne, dokładnie przygotowane zajęcia pozwolą na zapoznanie się z wieloma aspektami pracy muzycznej. Od tworzenia tekstów, poprzez sampling, aż do nauki podstawy gry na instrumentach oraz podstaw nowoczesnego tańca. Ilość miejsc ograniczona, więc nie zwlekaj ze zgłoszeniem!*

* Zgłoszenia uczniów dokonuje dyrekcja szkół pod adresem mailowym : rekrutacja@fundacjagreen.org

Doświadczenia Fundacji Green

Nie wielu ludzi dociera do tej drugiej strony Hip-Hopu, tej, której celem jest przekazywanie młodym ludziom pozytywnych wartości. Pokazywanie, że trzeba uparcie dążyć do celu, mieć świadomość tego, co dzieje się wokół - pracować nad sobą, nad własnymi słabościami. Dlatego też celem naszych warsztatów profilaktyczno - muzycznych jest zainspirowanie młodych ludzi do tworzenia tekstów opowiadających o tym, jak można pokonywać przeciwności, jak mówić NIE NARKOTYKOM, ja zwyciężać samego siebie, jak cieszyć siętym co mamy w sobie, co nas otacza.
Poprzez realizację warsztatów chcemy również pokazać, że jest wyjście z każdej sytuacji, że nie trzeba sięgać po narkotyki i alkohol, aby być szczęśliwym. Chcemy pokazać, że pomimo trudności nie wolno się poddawać, że trzeba iść do przodu z podniesioną głową. To właśnie na tego rodzaju Hip-Hopie zamierzamy się skupić.
Chcąc uczynić z projektu „Hip - hop w wolnej chwili” przedsięwzięcie umożliwiające skuteczne realizowanie celów profilaktycznych opracowaliśmy wielotorowe wykorzystanie działań służących podnoszeniu wiedzy, ale nade wszystko pozwalających na rozwijanie umiejętności i kształtowanie postaw. Ponadto chcemy przekazać młodzieży narzędzia umiejętnego radzenia z zagrożeniach pojawiających każdego dnia. Badacze stale zachęcają do szukania nowych i adekwatnych do odbiorców narzędzi i metod upowszechniania treści profilaktycznych. Dlatego też na język przekazu projektu „Hip - hop w wolnej chwili” wybrano muzykę - medium, z którym młodzież chętnie się utożsamia, i które wzbudza bardzo pozytywne skojarzenia oraz emocje. Z wieloletnich doświadczeń popartych badaniami wiemy, że tradycyjne formy profilaktyki są ważne, jednak uczniowie oczekują komunikacji w tonacji języka młodych. Dlatego też wybrana strategia treści profilaktycznych przyczyni się do podniesienia skuteczności oddziaływania zadania. Nad częścią merytoryczną pieczę sprawuje mgr Krzysztof Witkowski -Certyfikowany przez Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii Certyfikowany Specjalista Terapii Uzależnień. Muzyk – osoba odznaczona przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznaką ,,Zasłużony dla Kultury Polskiej’’. Zapraszamy Nauczycieli, Wychowawców oraz Pedagogów do wyjścia poza szkołę i bycia w bliskiej relacji ze swoim uczniem poprzez okazania zainteresowania.
Zakładamy, że tematyka wspólnej twórczości mieścić się będzie w tonacji profilaktyki uzależnień. Teksty młodych skoncentrują się na treściach mówiących o trzeźwym, radosnym choć czasami trudnym życiu. Jesteśmy przekonani, że aktywizowanie uczniów w procesy profilaktyczne, które dają mu poczucie własnej partycypacji, stanowią silny walor modelujący jego zrozumienie i zaangażowanie. Niniejszy projekt mieści się w obszarach profilaktyki systemowej, jako wiodącej strategii,  choć wszelkie działania wchodzą w ramy strategii alternatyw. Według założeń profilaktykisystemowej konieczne jest włączenie do strategii profilaktycznych rodziców, nauczycieli i społeczność lokalną. Z licznych badań naukowców wynika, że działania profilaktyczne mają sens tylko wtedy,gdy odnajdują kontynuację i wzmocnienie w grupie rówieśniczej, rodzinie i środowisku. Pogłębiająca się dezintegracja środowiska rodziny i szkoły, ogranicza skuteczność oddziaływań profilaktycznych. Z badań prowadzonych przez Fundację Promocji Muzyki i Terapii Green wynika, że aktywizowanie form profilaktyki odnosi znacznie większy efekt niż formy pozostawiająceucznia w pozycji biernej.

Dla tych, którzy zmienili oblicze muzyki

2018-04-17

Zapraszamy na cykl czterech koncertów Roya Bennetta, które już niebawem odbędą się w Trzebnicy, Zgorzelcu, Wrocławiu i Wałbrzychu.

Wokalista zespołu to rodowity Jamajczyk na co dzień mieszkający w Londynie. Jego styl i sceniczna ekspresja wyraźnie nawiązują do muzycznych tradycji tej egzotycznej wyspy, a także funku spod znaku Jamesa Browna, soulu czy R&B.
Niezwykła żywiołowość, charyzma i ogromna pozytywna energia wokalisty emanuje na cały band, który podczas koncertów tworzy na scenie prawdziwy muzyczny dynamit. Liderem zespołu jest jednak jego basista
Krzysztof Witkowski - pomysłodawca i założyciel tego wyjątkowego, w naszej rodzimej przestrzeni muzycznej, projektu. W 2017 roku otrzymał on odznaczenie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego ,,Zasłużony dla Kultury Polskiej’’, ponadto uhonorowany został nagrodą Marszałka Województwa Dolnośląskiego za wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury, w tym również za propagowanie sztuki jazzowej na stworzonym i kierowanym przez siebie Międzynarodowym Festiwalu „Hałda Jazz” w Bogatyni, który w tym roku będzie miał już swą XI odsłonę. Oprócz Bennetta, Krzysztof do współpracy zaprosił znaczących w Polsce muzyków, do których należą:
Grzegorz Daroń
– perkusja - muzyk, kompozytor, producent, współpracownik Justyny Steczkowskiej.
Tomasz Pacanowski – gitara, na co dzień gra w zespołach Sidneya Polak oraz Różach Europy. Artur Florkowski – instrumenty klawiszowe, to właśnie jego piosenka „Love in Your Eyes” została doceniona przez Marka Niedźwiedzkiego i znalazła się w 10 wydaniu składanki„Smooth Jazz Cafe”. Oczywiście to nie wszyscy, gdyż na saksofonach i flecie Pełną zagra znakomity muzyk - Wiesław Mekka.

Niniejsza formacja to energetyczna mieszanka muzyki funk, reggae, soul i r&b z przejawiającą się w aranżacjach harmonią jazzową. Prezentowany podczas koncertu repertuar gwarantuje prawdziwe show, podczas którego wykonywane są autorskie kompozycje z rekomendowanego przez Marka Niedźwieckiego i „radiową trójkę” albumu ,,Positive – Energy’’. Ponadto koncert dedykowany jest największym tego świata artystom, którzy zmienili oblicze muzyki. Tak też w tej części band wykona światowe przeboje wielkich sław Jamesa Browna, Raya Charlesa czy Boba Marleya.

W Zgorzelcu bilety do nabycia w "Piwnicy Staromiejskiej" w cenie 20 złotych.


Wesołego Alleluja!

2018-03-28

 

 

Zdrowych, spokojnych świąt Wielkanocnych,
pełnych nadziei oraz miłości,
Pogodnego nastroju, oraz najwspanialszych rodzinnych spotkań,
wśród rodziny i najbliższych przyjaciół
życzy Zarząd Fundacji Green

Przekaż jeden procent podatku!

2018-03-28

Szanowni Państwo,

Każdy z nas może  przeznaczyć 1 % podatku na wybrany przez siebie szczytny cel. Zapewne każdy z Państwa ma swoje priorytety, gdyż są sprawy ważne i mniej ważne. Uważamy, że rozwój muzyczny dzieci i działania alternatywne wśród młodzieży to sprawy rangi najwyższej. Jeśli ktoś z Państwa uzna, że warto wesprzeć nasze działania to polecamy KRS Fundacji Promocji Muzyki i Terapii Green 0000413190.

Więcej o działaniach oraz o tym dlaczego warto nam zaufać, znaleźć można pod tym linkiem --- klik --- 

1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 .. 15

© 2012 FUNDACJA PROMOCJI MUZYKI I TERAPII GREEN // powered by TOTORU