Koncerty w hołdzie Królowej Soulu.

2019-09-09

Tribute to Aretha Franklin to cykl koncertów dedykowanych dla uczczenia pamięci zmarłej w sierpniu 2018 roku, amerykańskiej piosenkarki – Arethy Franklin.

Pamiętamy zapewne, że artystka wylansowała takie przeboje, jak: Respect, I Never Loved a Man, Chain of Fools, God Bless the Child, Something He Can Feel, I Say a Little Prayer, You’ve Got a Friend, Natural Woman, How I got Over, The Lord's Prayer, Think czy Free Way of Love.

Przynajmniej część z wymienionych wyżej utworów usłyszymy podczas zapowiadanych koncertów, które pomimo nowej rozrywkowo – jazzowej stylistyki - przeniosą nas do muzycznego dworu Królowej Soulu.

Wykonawcami tego wyjątkowego projektu będą wy Ewa Uryga oraz rapujący londyńczyk - Roy Bennett, dobrze znany słuchaczom ,,Radiowej Trójki’’.

Ewa Uryga to wokalistka wprost stworzona do tak wymagającego i wyjątkowego repertuaru. Artystka jeszcze podczas studiów na Akademii Muzycznej w Katowicach - Wydział Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach - z sukcesem i pasją wykonywała utwory Arethy Franklin.

Jesteśmy przekonani, że nowe aranżacje, jak również nałożenie się różnych stylów muzycznych pozwoli dotrzeć do szerszego grona publiczności a cały koncert zabrzmi świeżo i nowocześnie.

Ciekawostką jest, że wykonywany podczas koncertu repertuar, wzbogacony zostanie rapowanymi przez Roya Bennetta historyjkami z życia Arethy Franklin. Wplecione do repertuary elementy rapu trafią do wyrobionego już miłośnika R&B, ale też jego pośrednictwem za pośrednictwem przyciągną uwagę młodego pokolenia, które pozna twórczość największej solowej artystki wszechczasów.

Oprócz wokalistów Ewy Urygi i Roya Bennetta wystąpią Krzysztof Witkowski (gitara basowa – pomysłodawca tego projektu), Tomasz Wendt (saksofony), Bartosz Pernal (puzon), Marcin Fic (trąbka), Gabriel Niedziela (gitara), Kasia Pietrzko (fortepian), Artur Florkowski (syntezator), Max Olszewski (perkusja) oraz chóry w składzie: Marcin Wawrzynowicz, Katarzyna Mirowska, Joanna Świniarska.

Cały koncert ozdobi swym brzmieniem Vinyl String Quartet, który wystąpi w składzie:

Katarzyna Gluza (I skrzypce), Angela Gołaszewska (II skrzypce), Oliwia Kędziora (altówka), Marzena Masłowska (wiolonczela).

Ten siedemnastoosobowy skład zaproszonych przez Krzysztofa Witkowskiego artystów stworzy szeroką gamę brzmień tj.: chórów, instrumentów dętych czy też smyków, co niewątpliwie nada całemu koncertowi pełniejszego - orkiestrowego brzmienia, niezbędnego przecież do wykonania repertuaru z dworu królowej.

Premiera projektu odbędzie się już 23 października we wrocławskim Imparcie.

Szczegóły na plakacie: --klik--

,,Wciąga Nas Hip – Hop, narkotyki Nie’’

2019-08-12

Główny Inspektorat Sanitarny poleca warsztaty Fundacji Green.

Kultura hip-hop stała się wszechobecna wśród młodych ludzi. Ma jednak swoje dobre i ciemne strony. Twórcom hop-hopu zarzuca się używanie wulgaryzmów, promowanie narkomanii, agresywność, widzenie rzeczywistości tylko w czarnych barwach.

Powyższe stwierdzenie jest jednak prawdziwe tylko wtedy, gdy weźmiemy pod uwagę twórczość wąskiej grupy wykonawców tego stylu (głównie przedstawicieli sceny amerykańskiej).

Niewielu ludzi dociera jednak do tej drugiej strony hip-hopu. Tej, której celem jest przekazywanie młodym ludziom pozytywnych wartości. Pokazywanie, że trzeba uparcie dążyć do celu, mieć świadomość tego, co dzieje się wokół, pracować nad sobą i nad własnymi słabościami.

Poprzez realizację warsztatów ,,Wciąga Nas Hip – Hop, narkotyki Nie’’, chcemy pokazać moc pasji, która może wciągnąć młodych, być alternatywą dla narkotyków. Właśnie dlatego jest nam niezmiernie miło poinformować, że Główny Inspektor Sanitarny zainteresował się warsztatami autorstwa Fundacji Green. Zachęcamy do lektury: --klik--

Wesołego Alleluja!

2019-04-20

Przekaż 1% podatku na fundację Green

2019-03-08

Szanowni Państwo,
Każdy z nas może  przeznaczyć 1 % podatku na wybrany przez siebie szczytny cel. Zapewne każdy z Państwa ma swoje priorytety, gdyż są sprawy ważne i mniej ważne. Uważamy, że rozwój muzyczny dzieci i działania alternatywne wśród młodzieży to sprawy rangi najwyższej. Jeśli ktoś z Państwa uzna, że warto wesprzeć nasze działania to polecamy KRS Fundacji Promocji Muzyki i Terapii Green 0000413190.

Więcej o działaniach oraz o tym dlaczego warto nam zaufać, znaleźć można pod tym linkiem --- klik ---

Wesołych Świąt!

2018-12-21

W imieniu Zarządu Fundacji Promocji Muzyki i Terapii Green
pragnę żłożyć życzenia szczęśliwych
i radosnych Świąt Bożego Narodzenia.

Niech muzyka gra dla Państwa przez cały rok 2019,
a w noc wigilijną, w blasku świec,
melodia jazzowych kolęd płynie w mrok.

Prezes Zarządu
Krzysztof Witkowski