Aktualności

 

Muzyczne Obchody Światowego Dnia AIDS.

2021-11-02

Już od kilku lat tradycją w Świdnicy się stały obchody Świtowego Dnia AIDS. Z tej okazji  1 grudnia w Sali Teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury zrealizowany zostanie projekt edukacyjno – artystyczny pn. „Oni już wyboru nie dokonają. Ty możesz.

 W ramach zorganizowanego  spotkania, którego odbiorcami będą uczniowie klas siódmych i ósmych  szkół prowadzonych przez  Gminę Miasto Świdnica, zaplanowano szereg oddziaływań profilaktycznych związanych z zapobieganiem zachowań ryzykownych.

 Ze względu jednak na grupę wiekową odbiorców przesłanie profilaktyczne ograniczy się do  zaprezentowania postaci zmarłych z powodu AIDS oraz tych, którzy odeszli zbyt wcześnie z powodu narkotyków bądź alkoholu.  

 W ramach  obchodów Światowego Dnia AIDS zrealizujemy projekt, który na celu ma kształtowanie postawy życia wolnego od środków psychoaktywnych wśród świdnickiej młodzieży. Wydarzenie jest znakomitą okazją do podjęcia działań profilaktycznych przeciw uzależnieniom.

Część profilaktyczną spotkania z młodzieżą poprowadzi  Certyfikowany przez Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii Specjalista Psychoterapii Uzależnień. Spotkanie zostanie wzmocnione  wyświetlanymi na dużym ekranie multimediami o HIV AIDS oraz koncertem ukazującym postaci, którzy odeszli zbyt wcześnie.  

Program koncertu zawierać będzie specjalnie zaaranżowane przeboje, artystów którzy odeszli przedwcześnie z powodu uzależnienia od narkotyków.

Wykonawcami koncertu będzie grupa wrocławskich artystów w składzie: Adam Sypuła, Tomasz Wendt, Marek Popów, Tomasz Jędrzejewski. Mateusz Maniak.

Współorganizatorami  projektu są Fundacja Promocji Muzyki i Terapii Green oraz Świdnicki Ośrodek Kultury.

Zadanie jest sfinansowane ze środków Gminy Miasto Świdnica. 

Urszula Dudziak podczas Hałda Jazz w Wałbrzychu!

2021-08-01

Z przyjemnością zapraszamy do udziału  w 14. Międzynarodowym Festiwalu Hałda Jazz Wałbrzych 2021.

Tegoroczna edycja jest poniekąd kontynuacją zeszłorocznej odsłony Hałda Jazz. Z uwagi na COVID lockdown, zmuszeni byliśmy zrezygnować z dwóch zaplanowanych wydarzeń, tj.

 • konkursu “KOMEDA DA SIĘ LUBIĆ’’,
 • koncertu URSZULI DUDZIAK – zapowiedzianej gwiazdy festiwalu.

W związku z tym, aby wyjść naprzeciw naszym Fanom, już dziś zapraszamy mieszkańców Dolnego Śląska do gościnnego Wałbrzycha na niepowtarzalny koncert Urszuli Dudziak z zespołem.

Artystka światowego formatu w ramach Festiwalu Hałda Jazz 2021 poza własnymi utworami wykona również kompozycje Krzysztofa Komedy.
Należy pamiętać, Urszula Dudziak zadebiutowała jako profesjonalistka w 1961, będąc solistką zespołu Krzysztofa Komedy. Komeda przyprowadził do klubu Hybrydy młodziutką uczennicę – Ulę Dudziak. Był zachwycony jej wokalizami w stylu Elli Fitzgerald.

W swojej dalszej karierze, wokalistka wielokrotnie odwoływała się do twórczości odkrywcy jej talentu – Krzysztofa Komedy. Wraz ze swoim ówczesnym mężem, światowej sławy skrzypkiem jazzowym, Michałem Urbaniakiem, Urszula Dudziak nagrała w latach 70. longplay poświęcony muzyce Komedy, który został wydany w Stanach Zjednoczonych.

Wychodzimy z założenia, że tak jak Komeda dał szansę młodej, utalentowanej Urszuli Dudziak, tak i my stwarzamy możliwość dla młodych, utalentowanych twórców, którzy poprzez udział w konkursie KOMEDA DA SIĘ LUBIĆ zostaną zauważeni przez Urszulę Dudziak – gwiazdę światowej sceny jazzowej.

Tegoroczna odsłona festiwalu składa się z pięciu wydarzeń artystycznych. Jest hołdem ku pamięci Krzysztofa Komedy Trzcińskiego – artysta, właśnie w tym roku 27 kwietnia skończyłby 90 lat.

 

W ramach festiwalu odbędą się:

 • Koncert KOMEDA REVISITED w wykonaniu SZYMON ŁUKOWSKI QUARTET – 13.08.2021, godz. 20. /Wstęp wolny.
  Klub Sztygarówka, Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu.
  Liczba miejsc jest ograniczona, prosimy i awizację na adres: sekretariat@starakopalnia.pl
 • JAZZOWY MARATON FILMOWY – Filmy z muzyką Krzysztofa Komedy – 14.08.2021, godz. 20. /Wstęp wolny.
  Plac eventowy, Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu.
 • Konkurs KOMEDA DA SIĘ LUBIĆ – 27.08.2021, godz. 13.
  Klub Montownia, Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu
 • Koncert URSZULI DUDZIAK Z ZESPOŁEM – 5.09.2021, godz. 19. /Bilety (miejsca nienumerowane).
  Przed koncertem artystki prezentacja laureata konkursu KOMEDA DA SIĘ LUBIĆ.
  Plac eventowy – Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu. W razie niepogody, Sala Łańcuszkowa.
 • NIM WSTANIE DZIEŃ – 29.10.2021, godz. 18. /Bilety.
  Spektakl poświęcony pamięci Krzysztofa Komedy z muzyką jazzową live.
  Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu.

 

Patronat honorowy:
Pan Roman Szełemej Prezydent Wałbrzycha oraz Pan Cezary Przybylski Marszałek Województwa Dolnośląskiego.

Festiwal Finansują:
Gmina Wałbrzych, Samorząd Województwa Dolnośląskiego, Fundacja Promocji Muzyki i Terapii Green.

Organizatorem festiwalu są:
Fundacja Promocji Muzyki i Terapii Green oraz Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu – Instytucja Kultury Województwa Dolnośląskiego.

Współorganizatorem festiwalu są:
Stara Kopalnia – Centrum Nauki i Sztuki w Wałbrzychu oraz Wałbrzyski Ośrodek Kultury.

Partner Festiwalu:
Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu.

Więcej na:
www.haldajazz.com

Wakacje w Kulturalnej Tonacji

2021-06-16

Fundacja Green, CK MOK Głogów oraz Gmina Miejska Głogów organizują akcję kulturalno – edukacyjną Wakacje w Kulturalnej Tonacji.      

Celem proponowanej akcji jest przestrzeżenie młodzieży przed zagrożeniami, jakie nieść mogą za sobą nadchodzące wakacje i nagłe ,,wyzwolenie’’ z kilkunastomiesięcznych obostrzeń związanych z COVID-19.

Poprzez realizację akcji chcemy zachęcić młodych ludzi do rozwoju własnych pasji, zwłaszcza tych z obszarach śpiewu, gry na instrumentach, jak również tańca. Uważamy, że muzyka jest skutecznym czynnikiem chroniącym przed popadaniem w zachowania ryzykowne. Proponowana akcja umiejętnie łączy koncert profesjonalnych muzyków,  edukację muzyczną, wykład edukatora profilaktyki uzależnień behawioralnych.

W ramach organizowanej akcji przeprowadzimy Małą Akademię Pasjonata Sztuki oraz koncert, którego wykonawcami będą: Adam Sypuła, Tomasz Wendt, Marek Popów ,,Stingu’’, Tomasz Jędrzejewski, Krzysztof Witkowski oraz Mateusz Maniak.

Koncert ma charakter zamknięty i skierowany jest do uczniów głogowskich szkół podstawowych.

Życzymy Wszystkim Państwu bezpiecznych i kulturalnych wakacji.

Wesołego Alleluja!

2021-03-31

Szanowni Państwo!

Święta Wielkiej Nocy skłaniają nas do refleksji, przemyśleń i umacniania wiary, zarówno tej duchowej, jak i w podejmowanych przedsięwzięciach. To czas, kiedy na nowo budzi się życie i napełnia nas nadzieja na lepsze dziś i piękniejsze jutro. 

Z tej okazji składamy Państwu najserdeczniejsze życzenia Zdrowych, radosnych, pełnych pokoju Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Niech wiara, nadzieja i miłość będzie zawsze obecna w naszym życiu zarówno prywatnym, jak i zawodowym. 

Wesołego Alleluja!

Życzy
Zarząd Fundacji PromocjiMuzyki i Terapii GREEN

Wesołych świąt

2020-12-23

Muzycznych w sercu Świąt Bożego Narodzenia,
z wyjątkową atmosferą i odpoczynkiem od codzienności,
a w Nowym 2021 Roku wielu sukcesów
zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym
życzy
Zarząd Fundacji Promocji Muzyki i Terapii Green

1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 .. 19

© 2012 FUNDACJA PROMOCJI MUZYKI I TERAPII GREEN // powered by TOTORU