Aktualności

 

Dla tych, którzy zmienili oblicze muzyki

2018-04-17

Zapraszamy na cykl czterech koncertów, które odbędą się w Trzebnicy, Zgorzelcu, Wrocławiu i Wałbrzychu. Koncerty dedykowane są największym tego świata artystom, którzy zmienieli oblicze muzyki. Roy Bennet Group wykona światowe przeboje wielkich sław Jamesa Browna, Raya Charlesa czy Boba Marleya. 

Wokalista zespołu to rodowity Jamajczyk na co dzień mieszkający w Londynie. Jego styl i sceniczna ekspresja wyraźnie nawiązują do muzycznych tradycji tej egzotycznej wyspy, a także funku spod znaku Jamesa Browna, soulu czy R&B. Niezwykła żywiołowość, charyzma i ogromna pozytywna energia wokalisty emanuje na cały band, który podczas koncertów tworzy na scenie prawdziwy muzyczny dynamit. Liderem zespołu jest jednak jego basista Krzysztof Witkowski - pomysłodawca i założyciel tego wyjątkowego, w naszej rodzimej przestrzeni muzycznej, projektu. W 2017 roku otrzymał on odznaczenie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego ,,Zasłużony dla Kultury Polskiej’’, ponadto uhonorowany został nagrodą Marszałka Województwa Dolnośląskiego za wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury, w tym również za propagowanie sztuki jazzowej na stworzonym i kierowanym przez siebie Międzynarodowym Festiwalu „Hałda Jazz” w Bogatyni, który w tym roku będzie miał już swą XI odsłonę. Oprócz Bennetta, Krzysztof do współpracy zaprosił znaczących w Polsce muzyków, do których należą:

Grzegorz Daroń - perkusja - muzyk, kompozytor, producent, współpracownik Justyny Steczkowskiej. Tomasz Pacanowski - gitara, na co dzień gra w zespołach Sidneya Polaka oraz Rózach Europy. Artur Florkowski - instrumenty klawiszowe, to właśnie jego piosenka "Love in Your Eyes" została doceniona przez Marka Niedźwieckiego i znalazła się w 10 wydaniu składanki "Smooth Jazz Cafe". Oczywiście to nie wszyscy gdyż na saksofonach i flecie pełną zagra znajomity muzyk - Wiesław Mekka. 

Niniejsza formacja to energetyczna mieszanka muzyki funk, reggae, soul i r&b z przejawiającą się w aranżacjach harmonią jazzową. Prezentowany podczas koncertu repertuar gwarantuje prawdziwe show, podczas, którego wykonywane są autorskie kompozycje z rekomendowanego przez Marka Niedźwieckiego i "Radiową Trójkę" albumu "Positive- Energy". Występy dedykowanego jest największym tego świata artystom, którzy zmienieli oblicze muzyki. tak też w tej części band wykona światowe przeboje wielkich sław Jamesa Browna, Raya Charlesa czy Boba Marleya. 

Wesołego Alleluja!

2018-03-28

Zdrowych, spokojnych świąt Wielkanocnych,
pełnych nadziei oraz miłości,
Pogodnego nastroju, oraz najwspanialszych rodzinnych spotkań, 
wśród rodziny i najbliższych przyjaciół
życzy Zarząd Fundacji Green

Przekaż jeden procent podatku!

2018-03-28

Szanowni Państwo,
Każdy z nas może  przeznaczyć 1 % podatku na wybrany przez siebie szczytny cel. Zapewne każdy z Państwa ma swoje priorytety, gdyż są sprawy ważne i mniej ważne. Uważamy, że rozwój muzyczny dzieci i działania alternatywne wśród młodzieży to sprawy rangi najwyższej. Jeśli ktoś z Państwa uzna, że warto wesprzeć nasze działania to polecamy KRS Fundacji Promocji Muzyki i Terapii Green 0000413190.

Więcej o działaniach oraz o tym dlaczego warto nam zaufać, znaleźć można pod tym linkiem --- klik --- 

Kolędy, jazz i przysłupowa architektura

2017-12-20

19 grudnia w Zagrodzie Kołodzieja w Zgorzelcu odbył się niezwykły koncert kolęd i pastorałek. Zainicjowane przez Fundację Promocji Muzyki i Terapii Green wydarzenie przekroczyło najśmielsze oczekiwania. Tak też koncert ,,Kolęd z jazzową nutką’’ przyciągnął uwagę ponad stuosobowej grupy melomanów sztuki improwizowanej.

Magii całemu przedsięwzięciu nadała architektura domu przysłupowego z 1822 r. W 2005 roku miała miejsce translokacja Domu Kołodzieja z Wigancic Żytawskich do Zgorzelca. Prace konserwatorskie przy renowacji obiektu zostały wsparte ze Środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Dziedzictwo Kulturowe”.

Koncert współorganizowała  Instytucja Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego, jaką jest Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu a cały projekt realizowany był w ramach zadania Tożsamość DolnoŚląska.

Należy wspomnieć, że gospodarzami wieczoru byli TVT Tomków, Zagroda Kołodzieja a wsparcie finansowe koncertu zapewnili Gmina Zgorzelec, Insbud Sp. z o.o., Interhurt Sp. z o.o. Oczywiście projekt pn. Kolędy na jazzowo w przysłupowej architekturze  jest współfinansowany ze środków budżetu Województwa Dolnośląskiego.

W koncercie udział wzięli  Jarek Weber i Katarzyna Mirowska (wokal),Wiesław Mekka (saksofony, flet), Tomasz Pacanowski (gitara) Robert Jarmużek (instr. klawiszowe), Krzysztof Witkowski (gitara basowa), Grzegorz Daroń (perkusja).

Jazz Kolęda, Hej Kolęda

2017-12-19

Kolędy na jazzowo w przysłupowej architekturze.
Fundacja Promocji Muzyki i Terapii Green, Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu - Instytucja Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego, Gmina Zgorzelec, TVT, Zagroda Kołodzieja zapraszają na koncert pt. ,,Kolędy z jazzową nutką’’. 19 grudnia w Zagrodzie Kołodzieja w Zgorzelcu zaprezentujemy Państwu program artystyczny kolęd i pastorałek zaaranżowanych w nowych, ciekawych i pogodnych aranżacjach. Pomimo jazzowej harmonii wykonywane melodie nie tracą nicze swoistego charakteru a cały koncert wprowadzisłuchacza w radosną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Podczas koncertu wystąpią: Jarek Weber i Katarzyna Mirowska (wokal),Wiesław Mekka (saksofony, flet), Tomasz Pacanowski (gitara) Robert Jarmużek (instr. klawiszowe), Krzysztof Witkowski (gitara basowa), Grzegorz Daroń (perkusja). Więcej o Wykonawcach:

 

Jarek Weber. Wokal. Już na początku swej działalności twórczej, koncertując po całym kraju zdobył sympatyków wśród szerszej publiczności. Potwierdzeniem jego talentu była wygrana w jednym z pierwszych telewizyjnych programów muzycznych (TVN - "Droga do Gwiazd ") oraz kontrakt płytowy z wytwórnią Sony. Po nagraniu płyty i koncertach Jarek próbował swoich sił w różnych przestrzeniach muzycznej działalności. Przez 5 lat był wokalistą programu TVP "Jaka to melodia", śpiewał w "Tańcu z Gwiazdami" i wielu innych telewizyjnych programach i koncertach live.
Kasia Mirowska. Wokal. Na co dzień jest nauczycielem śpiewu we Wrocławskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej a także wykładowcą na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa Zielonogórskiego Uniwersytetu. Na stałe związana jest z Teatrem Muzycznym Capitol we Wrocławiu. Ponadto pracuje jako muzyk sesyjny, jak również prowadzi ożywioną działalność koncertową w kraju i za granicą, wystąpiła m.in. na Jazzfest Brno, Hildener Jazztage, Muse Festiwal w Selzee, Jazz Bez we Lwowie, 33 Międzynarodowych Spotkaniach Wokalistów Jazzowych w Zamościu, na Hałda Jazz wBogatyni, Wrocławskim Festiwalu Jazzowym, Jazzie nad Odrą, Old Jazz Meeting w Iławie, New Cooperation Zamość-Łuck, na festiwalach jazzowych w Pradze, Koblenz i Gladbeck.
Tomasz Pacanowski. Gitara. Muzyk sesyjny. Gry uczył się od Jarka Śmietany, Piotra Lemańskiego oraz w Warszawskiej Szkole Jazzu pod okiem Brandona Furmana. W 1990 roku z grupą West zdobył I miejsce na festiwalu Jazz Juniors w Krakowie. Dokonał wielu nagrań telewizyjnych i radiowych. Współpracował z K. Herdzinem, P. Biskupskim, A. Przybielskim, M. Jahrem, A. Wendtem, R. Majewskim, W. Waglewskim, M.Pospieszalskim i innymi. Ma na swym koncie współpracę koncertową z Różami Europy oraz z Sidneyem Polakiem.
Wiesław Mekka. Saksofon, flet. Muzyk, aranżer, saksofonista, klarnecista, flecista. W świecie muzycznym jest ceniony za lekkość tworzenia improwizacji, oraz bluesową Barwę dźwięku. Współpracował i na stałe współpracuje z zespołami: Retro Funk, z którym występował w Londynie z Urszulą Dudziak, zespołem PIERSI, WEST, THE ŚLUB, LOS DESPERADOS, FUNKY XL, Zydeco Flow, kabaretem Koń Polski. Współpracował również z Orkiestrą Filharmonii Bałtyckiej, Orkiestrą Opery Bydgoskiej, Orkiestrą Teatru Studio BUFFO, Orkiestrą Teatru ROMA. Koncertował w Anglii, Niemczech, Francji, Holandii, Węgrzech. Współpracuje m.in. z K. Herdzinem, A. Wendtem, S. Sołdrzyńskim, P. Biskupskim, G. Daroniem, J. Szromem, M. Bogdanowiczem, M. Jahrem, K. Szymanowskim, J. Weberem, F. Quinnem, J. Pelcem, M. Murawskim, W. Mrozkiem, J. Kotlarskim, R. Bennettem, W. Węgrzynem, T. Pacanowskim, W. Królem, G. Nadolnym, A. Sobczyńskim, B. Szetelą, P. Matuszczykiem, B. Wekką, J. Owsjannikowem, P.Olszewskim, M. Świtońskim, W. Chudzińskim, A. Grudzińskim, J. Perlikiem,M. Klimkiem, J. Barowem, J. Kujawą, G. Daroniem, U. Dudziak.
Robert Jarmużek. Instrumenty klawiszowe. Aranżer I kompozytor. Członek zespołów Mikromusic, Guitar Workshop, Mariija, Coherence Quartet.
Krzysztof Witkowski. Gitara basowa. Producent. Twórca i basista zespołu Roy Bennet Group, którego album ,,Positive Energy’’ został objęty patronatem radiowej ,,Trójki’’ oraz osobistą referencją Marka Niedźwiedzkiego. Twórca Międzynarodowego festiwalu ,,Hałda Jazz’’. W 2015 roku z rąk Marszałka Województwa Dolnośląskiego otrzymał nagrodę ,,Za Wybitne Osiągnięcia w Dziedzinie Kultury’’. Latem 2017 r. został odznaczony honorową odznaką ,,Zasłużony dla Kultury Polskiej’’ nadaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Grzegorz Daroń. Perkusja. Kompozytor, Muzyk. Jest kompozytorem muzyki do filmów fabularnych, dokumentalnych, seriali i programów telewizyjnych. Grzegorz jest również autorem piosenek i producentem muzycznym płyt m.in.: albumu ,,Positive Energy – Roy Bennet Group’’ wydanego przez Krzysztofa Witkowskiego. Grzegorz Daroń na co dzień w roli perkusisty gra w zespole Justyny Steczkowskiej. Współorganizatorem koncertu są Fundacja Promocji Muzyki i Terapii Green oraz  Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu - Instytucja Kultury Samorządu Województwa.
Projekt jest współfinansowany ze środków budżetu Województwa Dolnośląskiego

1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 .. 16

© 2012 FUNDACJA PROMOCJI MUZYKI I TERAPII GREEN // powered by TOTORU