Aktualności

 

Urszula Dudziak podczas Hałda Jazz w Wałbrzychu!

2021-08-01

Z przyjemnością zapraszamy do udziału  w 14. Międzynarodowym Festiwalu Hałda Jazz Wałbrzych 2021.

Tegoroczna edycja jest poniekąd kontynuacją zeszłorocznej odsłony Hałda Jazz. Z uwagi na COVID lockdown, zmuszeni byliśmy zrezygnować z dwóch zaplanowanych wydarzeń, tj.

 • konkursu “KOMEDA DA SIĘ LUBIĆ’’,
 • koncertu URSZULI DUDZIAK – zapowiedzianej gwiazdy festiwalu.

W związku z tym, aby wyjść naprzeciw naszym Fanom, już dziś zapraszamy mieszkańców Dolnego Śląska do gościnnego Wałbrzycha na niepowtarzalny koncert Urszuli Dudziak z zespołem.

Artystka światowego formatu w ramach Festiwalu Hałda Jazz 2021 poza własnymi utworami wykona również kompozycje Krzysztofa Komedy.
Należy pamiętać, Urszula Dudziak zadebiutowała jako profesjonalistka w 1961, będąc solistką zespołu Krzysztofa Komedy. Komeda przyprowadził do klubu Hybrydy młodziutką uczennicę – Ulę Dudziak. Był zachwycony jej wokalizami w stylu Elli Fitzgerald.

W swojej dalszej karierze, wokalistka wielokrotnie odwoływała się do twórczości odkrywcy jej talentu – Krzysztofa Komedy. Wraz ze swoim ówczesnym mężem, światowej sławy skrzypkiem jazzowym, Michałem Urbaniakiem, Urszula Dudziak nagrała w latach 70. longplay poświęcony muzyce Komedy, który został wydany w Stanach Zjednoczonych.

Wychodzimy z założenia, że tak jak Komeda dał szansę młodej, utalentowanej Urszuli Dudziak, tak i my stwarzamy możliwość dla młodych, utalentowanych twórców, którzy poprzez udział w konkursie KOMEDA DA SIĘ LUBIĆ zostaną zauważeni przez Urszulę Dudziak – gwiazdę światowej sceny jazzowej.

Tegoroczna odsłona festiwalu składa się z pięciu wydarzeń artystycznych. Jest hołdem ku pamięci Krzysztofa Komedy Trzcińskiego – artysta, właśnie w tym roku 27 kwietnia skończyłby 90 lat.

 

W ramach festiwalu odbędą się:

 • Koncert KOMEDA REVISITED w wykonaniu SZYMON ŁUKOWSKI QUARTET – 13.08.2021, godz. 20. /Wstęp wolny.
  Klub Sztygarówka, Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu.
  Liczba miejsc jest ograniczona, prosimy i awizację na adres: sekretariat@starakopalnia.pl
 • JAZZOWY MARATON FILMOWY – Filmy z muzyką Krzysztofa Komedy – 14.08.2021, godz. 20. /Wstęp wolny.
  Plac eventowy, Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu.
 • Konkurs KOMEDA DA SIĘ LUBIĆ – 27.08.2021, godz. 13.
  Klub Montownia, Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu
 • Koncert URSZULI DUDZIAK Z ZESPOŁEM – 5.09.2021, godz. 19. /Bilety (miejsca nienumerowane).
  Przed koncertem artystki prezentacja laureata konkursu KOMEDA DA SIĘ LUBIĆ.
  Plac eventowy – Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu. W razie niepogody, Sala Łańcuszkowa.
 • NIM WSTANIE DZIEŃ – 29.10.2021, godz. 18. /Bilety.
  Spektakl poświęcony pamięci Krzysztofa Komedy z muzyką jazzową live.
  Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu.

 

Patronat honorowy:
Pan Roman Szełemej Prezydent Wałbrzycha oraz Pan Cezary Przybylski Marszałek Województwa Dolnośląskiego.

Festiwal Finansują:
Gmina Wałbrzych, Samorząd Województwa Dolnośląskiego, Fundacja Promocji Muzyki i Terapii Green.

Organizatorem festiwalu są:
Fundacja Promocji Muzyki i Terapii Green oraz Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu – Instytucja Kultury Województwa Dolnośląskiego.

Współorganizatorem festiwalu są:
Stara Kopalnia – Centrum Nauki i Sztuki w Wałbrzychu oraz Wałbrzyski Ośrodek Kultury.

Partner Festiwalu:
Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu.

Więcej na:
www.haldajazz.com

Wakacje w Kulturalnej Tonacji

2021-06-16

Fundacja Green, CK MOK Głogów oraz Gmina Miejska Głogów organizują akcję kulturalno – edukacyjną Wakacje w Kulturalnej Tonacji.      

Celem proponowanej akcji jest przestrzeżenie młodzieży przed zagrożeniami, jakie nieść mogą za sobą nadchodzące wakacje i nagłe ,,wyzwolenie’’ z kilkunastomiesięcznych obostrzeń związanych z COVID-19.

Poprzez realizację akcji chcemy zachęcić młodych ludzi do rozwoju własnych pasji, zwłaszcza tych z obszarach śpiewu, gry na instrumentach, jak również tańca. Uważamy, że muzyka jest skutecznym czynnikiem chroniącym przed popadaniem w zachowania ryzykowne. Proponowana akcja umiejętnie łączy koncert profesjonalnych muzyków,  edukację muzyczną, wykład edukatora profilaktyki uzależnień behawioralnych.

W ramach organizowanej akcji przeprowadzimy Małą Akademię Pasjonata Sztuki oraz koncert, którego wykonawcami będą: Adam Sypuła, Tomasz Wendt, Marek Popów ,,Stingu’’, Tomasz Jędrzejewski, Krzysztof Witkowski oraz Mateusz Maniak.

Koncert ma charakter zamknięty i skierowany jest do uczniów głogowskich szkół podstawowych.

Życzymy Wszystkim Państwu bezpiecznych i kulturalnych wakacji.

Wesołego Alleluja!

2021-03-31

Szanowni Państwo!

Święta Wielkiej Nocy skłaniają nas do refleksji, przemyśleń i umacniania wiary, zarówno tej duchowej, jak i w podejmowanych przedsięwzięciach. To czas, kiedy na nowo budzi się życie i napełnia nas nadzieja na lepsze dziś i piękniejsze jutro. 

Z tej okazji składamy Państwu najserdeczniejsze życzenia Zdrowych, radosnych, pełnych pokoju Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Niech wiara, nadzieja i miłość będzie zawsze obecna w naszym życiu zarówno prywatnym, jak i zawodowym. 

Wesołego Alleluja!

Życzy
Zarząd Fundacji PromocjiMuzyki i Terapii GREEN

Wesołych świąt

2020-12-23

Muzycznych w sercu Świąt Bożego Narodzenia,
z wyjątkową atmosferą i odpoczynkiem od codzienności,
a w Nowym 2021 Roku wielu sukcesów
zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym
życzy
Zarząd Fundacji Promocji Muzyki i Terapii Green

Hałda Jazz w hołdzie dla Komedy.

2020-10-07

Szanowni Państwo,
przed nami XIII Międzynarodowy Festiwal Hałda Jazz, Wałbrzych 2020. (kliknij by wyświetlić plakat)

Impulsem do wyboru tematyki tegorocznej edycji festiwalu była, celebrowana w ubiegłym roku, 50. rocznica śmierci Krzysztofa Komedy Trzcińskiego. Dla upamiętnienia rocznicy, zorganizowano wiele projektów, odbyło się mnóstwo koncertów, nagrano nawet kilka płyt. Wszystkie te aktywności były niezwykle ważne, gdyż przybliżyły nieocenioną twórczość tego wybitnego kompozytora i pianisty.

KOMEDA w WAŁBRZYCHU Zorganizowanie festiwalu jazzowego, jako kolejnej imprezy z całego szeregu podobnych, nie miało sensu. Realizacja 13 edycji Hałda Jazz musiała więc kryć w sobie coś więcej.


Genezy wyboru tematyki tegorocznego wydarzenia należy doszukiwać się w historii, a konkretnie - w krótkim epizodzie z życia Krzysztofa Trzcińskiego, związanym z Wałbrzychem. Miejscowe media informowały: "15 września 2011, na ścianie kamienicy przy ul. Słowackiego w Wałbrzychu, gdzie w latach 1946-1947 mieszkał Krzysztof Komeda Trzciński z rodzicami i siostrą, odsłonięto tablicę pamiątkową, na której umieszczono fragment klawiatury pianina i fragment taśmy filmowej oraz inskrypcję:
W tym budynku w latach 1946-1947 mieszkał Krzysztof Komeda Trzciński (1931-1969), wybitny kompozytor i pianista jazzowy, światowej sławy twórca muzyki filmowej. Tutaj narodziła się jego pasja do muzyki jazzowej".

1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 .. 18

© 2012 FUNDACJA PROMOCJI MUZYKI I TERAPII GREEN // powered by TOTORU