Aktualności

 

Projekt Hip-Hop w Wolnej Chwili

2018-04-18

Miło nam poinformować, że ruszamy z kolejną edycją warsztatów "Hip-Hop w Wolnej Chwili". W tym roku dzięki finansowemu wsparciu Gminy Wałbrzych będziemy mieli okazję ponownie pojawić się w tym mieście i przeprowadzić nieodpłatne zajęcia dla maksymalnie 100 osób ( 90 uczniów oraz 10 opiekunów). W ich trakcie specjalnie wyselekcjonowani specjaliści, w tym muzycy, artyści oraz terapeuta, pokażą tą najbardziej pozytywną stronę Hip-Hopu, która poprzez pasję pozwala dążyć do samodoskonalenia i zarazem pozwala przezwyciężać wszelkie zagrożenia i trudności. Podczas wydarzenia każdy uczeń znajdzie grupę właściwą dla siebie, a kilkugodzinne, dokładnie przygotowane zajęcia pozwolą na zapoznanie się z wieloma aspektami pracy muzycznej. Od tworzenia tekstów, poprzez sampling, aż do nauki podstawy gry na instrumentach oraz podstaw nowoczesnego tańca. Ilość miejsc ograniczona, więc nie zwlekaj ze zgłoszeniem!*


Nie wielu ludzi dociera do tej drugiej strony Hip-Hopu, tej, której celem jest przekazywanie młodym ludziom pozytywnych wartości. Pokazywanie, że trzeba uparcie dążyć do celu, mieć świadomość tego, co dzieje się wokół - pracować nad sobą, nad własnymi słabościami. Dlatego też celem naszych warsztatów profilaktyczno - muzycznych jest zainspirowanie młodych ludzi do tworzenia tekstów opowiadających o tym, jak można pokonywać przeciwności, jak mówić NIE NARKOTYKOM, ja zwyciężać samego siebie, jak cieszyć siętym co mamy w sobie, co nas otacza.

Poprzez realizację warsztatów chcemy również pokazać, że jest wyjście z każdej sytuacji, że nie trzeba sięgać po narkotyki i alkohol, aby być szczęśliwym. Chcemy pokazać, że pomimo trudności nie wolno się poddawać, że trzeba iść do przodu z podniesioną głową. To właśnie na tego rodzaju Hip-Hopie zamierzamy się skupić.
Chcąc uczynić z projektu „Hip - hop w wolnej chwili” przedsięwzięcie umożliwiające skuteczne realizowanie celów profilaktycznych opracowaliśmy wielotorowe wykorzystanie działań służących podnoszeniu wiedzy, ale nade wszystko pozwalających na rozwijanie umiejętności i kształtowanie postaw. Ponadto chcemy przekazać młodzieży narzędzia umiejętnego radzenia z zagrożeniach pojawiających każdego dnia. Badacze stale zachęcają do szukania nowych i adekwatnych do odbiorców narzędzi i metod upowszechniania treści profilaktycznych. Dlatego też na język przekazu projektu „Hip - hop w wolnej chwili” wybrano muzykę - medium, z którym młodzież chętnie się utożsamia, i które wzbudza bardzo pozytywne skojarzenia oraz emocje. Z wieloletnich doświadczeń popartych badaniami wiemy, że tradycyjne formy profilaktyki są ważne, jednak uczniowie oczekują komunikacji w tonacji języka młodych. Dlatego też wybrana strategia treści profilaktycznych przyczyni się do podniesienia skuteczności oddziaływania zadania. Nad częścią merytoryczną pieczę sprawuje mgr Krzysztof Witkowski -Certyfikowany przez Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii Certyfikowany Specjalista Terapii Uzależnień. Muzyk – osoba odznaczona przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznaką ,,Zasłużony dla Kultury Polskiej’’. Zapraszamy Nauczycieli, Wychowawców oraz Pedagogów do wyjścia poza szkołę i bycia w bliskiej relacji ze swoim uczniem poprzez okazania zainteresowania.
Zakładamy, że tematyka wspólnej twórczości mieścić się będzie w tonacji profilaktyki uzależnień. Teksty młodych skoncentrują się na treściach mówiących o trzeźwym, radosnym choć czasami trudnym życiu. Jesteśmy przekonani, że aktywizowanie uczniów w procesy profilaktyczne, które dają mu poczucie własnej partycypacji, stanowią silny walor modelujący jego zrozumienie i zaangażowanie. Niniejszy projekt mieści się w obszarach profilaktyki systemowej, jako wiodącej strategii,  choć wszelkie działania wchodzą w ramy strategii alternatyw. Według założeń profilaktykisystemowej konieczne jest włączenie do strategii profilaktycznych rodziców, nauczycieli i społeczność lokalną. Z licznych badań naukowców wynika, że działania profilaktyczne mają sens tylko wtedy,gdy odnajdują kontynuację i wzmocnienie w grupie rówieśniczej, rodzinie i środowisku. Pogłębiająca się dezintegracja środowiska rodziny i szkoły, ogranicza skuteczność oddziaływań profilaktycznych. Z badań prowadzonych przez Fundację Promocji Muzyki i Terapii Green wynika, że aktywizowanie form profilaktyki odnosi znacznie większy efekt niż formy pozostawiająceucznia w pozycji biernej.

Dla tych, którzy zmienili oblicze muzyki

2018-04-17

Zapraszamy na cykl czterech koncertów, które odbędą się w Trzebnicy, Zgorzelcu, Wrocławiu i Wałbrzychu. Koncerty dedykowane są największym tego świata artystom, którzy zmienieli oblicze muzyki. Roy Bennet Group wykona światowe przeboje wielkich sław Jamesa Browna, Raya Charlesa czy Boba Marleya. 

Wokalista zespołu to rodowity Jamajczyk na co dzień mieszkający w Londynie. Jego styl i sceniczna ekspresja wyraźnie nawiązują do muzycznych tradycji tej egzotycznej wyspy, a także funku spod znaku Jamesa Browna, soulu czy R&B. Niezwykła żywiołowość, charyzma i ogromna pozytywna energia wokalisty emanuje na cały band, który podczas koncertów tworzy na scenie prawdziwy muzyczny dynamit. Liderem zespołu jest jednak jego basista Krzysztof Witkowski - pomysłodawca i założyciel tego wyjątkowego, w naszej rodzimej przestrzeni muzycznej, projektu. W 2017 roku otrzymał on odznaczenie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego ,,Zasłużony dla Kultury Polskiej’’, ponadto uhonorowany został nagrodą Marszałka Województwa Dolnośląskiego za wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury, w tym również za propagowanie sztuki jazzowej na stworzonym i kierowanym przez siebie Międzynarodowym Festiwalu „Hałda Jazz” w Bogatyni, który w tym roku będzie miał już swą XI odsłonę. Oprócz Bennetta, Krzysztof do współpracy zaprosił znaczących w Polsce muzyków, do których należą:

Grzegorz Daroń - perkusja - muzyk, kompozytor, producent, współpracownik Justyny Steczkowskiej. Tomasz Pacanowski - gitara, na co dzień gra w zespołach Sidneya Polaka oraz Rózach Europy. Artur Florkowski - instrumenty klawiszowe, to właśnie jego piosenka "Love in Your Eyes" została doceniona przez Marka Niedźwieckiego i znalazła się w 10 wydaniu składanki "Smooth Jazz Cafe". Oczywiście to nie wszyscy gdyż na saksofonach i flecie pełną zagra znajomity muzyk - Wiesław Mekka. 

Niniejsza formacja to energetyczna mieszanka muzyki funk, reggae, soul i r&b z przejawiającą się w aranżacjach harmonią jazzową. Prezentowany podczas koncertu repertuar gwarantuje prawdziwe show, podczas, którego wykonywane są autorskie kompozycje z rekomendowanego przez Marka Niedźwieckiego i "Radiową Trójkę" albumu "Positive- Energy". Występy dedykowanego jest największym tego świata artystom, którzy zmienieli oblicze muzyki. tak też w tej części band wykona światowe przeboje wielkich sław Jamesa Browna, Raya Charlesa czy Boba Marleya. 

Wesołego Alleluja!

2018-03-28

Zdrowych, spokojnych świąt Wielkanocnych,
pełnych nadziei oraz miłości,
Pogodnego nastroju, oraz najwspanialszych rodzinnych spotkań, 
wśród rodziny i najbliższych przyjaciół
życzy Zarząd Fundacji Green

Przekaż jeden procent podatku!

2018-03-28

Szanowni Państwo,
Każdy z nas może  przeznaczyć 1 % podatku na wybrany przez siebie szczytny cel. Zapewne każdy z Państwa ma swoje priorytety, gdyż są sprawy ważne i mniej ważne. Uważamy, że rozwój muzyczny dzieci i działania alternatywne wśród młodzieży to sprawy rangi najwyższej. Jeśli ktoś z Państwa uzna, że warto wesprzeć nasze działania to polecamy KRS Fundacji Promocji Muzyki i Terapii Green 0000413190.

Więcej o działaniach oraz o tym dlaczego warto nam zaufać, znaleźć można pod tym linkiem --- klik --- 

Kolędy, jazz i przysłupowa architektura

2017-12-20

19 grudnia w Zagrodzie Kołodzieja w Zgorzelcu odbył się niezwykły koncert kolęd i pastorałek. Zainicjowane przez Fundację Promocji Muzyki i Terapii Green wydarzenie przekroczyło najśmielsze oczekiwania. Tak też koncert ,,Kolęd z jazzową nutką’’ przyciągnął uwagę ponad stuosobowej grupy melomanów sztuki improwizowanej.

Magii całemu przedsięwzięciu nadała architektura domu przysłupowego z 1822 r. W 2005 roku miała miejsce translokacja Domu Kołodzieja z Wigancic Żytawskich do Zgorzelca. Prace konserwatorskie przy renowacji obiektu zostały wsparte ze Środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Dziedzictwo Kulturowe”.

Koncert współorganizowała  Instytucja Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego, jaką jest Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu a cały projekt realizowany był w ramach zadania Tożsamość DolnoŚląska.

Należy wspomnieć, że gospodarzami wieczoru byli TVT Tomków, Zagroda Kołodzieja a wsparcie finansowe koncertu zapewnili Gmina Zgorzelec, Insbud Sp. z o.o., Interhurt Sp. z o.o. Oczywiście projekt pn. Kolędy na jazzowo w przysłupowej architekturze  jest współfinansowany ze środków budżetu Województwa Dolnośląskiego.

W koncercie udział wzięli  Jarek Weber i Katarzyna Mirowska (wokal),Wiesław Mekka (saksofony, flet), Tomasz Pacanowski (gitara) Robert Jarmużek (instr. klawiszowe), Krzysztof Witkowski (gitara basowa), Grzegorz Daroń (perkusja).

1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 .. 16

© 2012 FUNDACJA PROMOCJI MUZYKI I TERAPII GREEN // powered by TOTORU