Aktualności

 

Roy Bennet Group w Wałbrzychu

2017-05-22

ROY BENNETT - WULKAN POZYTYWNEJ ENERGII

Wokalista zespołu to rodowity Jamajczyk na co dzień mieszkający w Londynie.  Jego styl i sceniczna ekspresja wyraźnie nawiązują do muzycznych tradycji Jamajki, muzyki funkowej spod znaku Jamesa Browna, soulu czy R&B.
Niezwykła żywiołowość, charyzma i ogromna pozytywna energia wokalisty emanuje na cały band, który podczas koncertów tworzy na scenie prawdziwy muzyczny dynamit. To właśnie pojęcie najtrafniej charakteryzuje tą polsko - angielską formację, której frontmanem jest oczywiście Roy Bennett.   Liderem zespołu jest jednak jego basista   Krzysztof Witkowski - pomysłodawca i założyciel tego wyjątkowego, w naszej rodzimej przestrzeni muzycznej, projektu.
Jesienią ubiegłego roku K. Witkowski uhonorowany został nagrodą Marszałka Województwa Dolnośląskiego za wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury, w tym również za propagowanie sztuki jazzowej na stworzonym i kierowanym przez siebie Międzynarodowym Festiwalu „Hałda Jazz” w Bogatyni, który w tym roku będzie miał już swą IX odsłonę.
       Oprócz Bennetta Krzysztof do współpracy zaprosił znaczących w Polsce muzyków, grających na co dzień  z gwiazdami takimi jak chociażby Justyna Steczkowska. A są to: Tomasz Pacanowski – gitara. Na co dzień gra w zespołach Sidneya Polak oraz Różach Europy. Na perkusji Grzegorz Daroń - muzyk, kompozytor, producent. Jest kierownikiem muzycznym zespołu Justyny Steczkowskiej. Na fortepianie zagra Robert Jarmużek. Pełną energii sekcję dętą stanowią: Wiesław Mekka (saksofony) oraz Marcin Fic (trąbka). W chórkach natomiast śpiewają znakomici wokaliści - Katarzyna Mirowska oraz Marcin Wawrzynowicz.

       Muzyka Roy Bennet Group to energetyczna mieszanka muzyki funk, reggae, soul i r&b z przejawiającą się w aranżacjach harmonią jazzową. Prezentowany podczas koncertu repertuar gwarantuje prawdziwy, dziewięćdziesięciominutowy show, podczas którego wykonywane są autorskie kompozycje z rekomendowanego przez Marka Niedźwieckiego i „radiową trójkę” albumu ,,Positive – Energy’’ oraz covery utworów największych sław, np. Jamesa Browna czy Boba Marleya.
Już od początku istnienia Roy Bennet Group znajduje życzliwość i ogromne zainteresowanie mediów udowadniając, że z taką muzyką można dotrzeć do szerokiej grupy odbiorców w Polsce. To również dowód na to, że dźwięki w stu procentach grane na żywo niosą w sobie niesamowitą moc i energię.

www.funadcjagreen.org
www.roybennettgroup.com
Prosimy o potwierdzenie przybycia + 48 500296755

Dni Świdnicy

2017-05-21

,,Hip – hop na wakacje’’

Już 2 czerwca podczas Dni Świdnicy zaprezentujemy mieszkańcom miasta twórczość młodych świdniczan, którzy wzięli udział w warsztatach ,,Hip – hop na wakacje’’. Przedsięwzięcie organizowane jest w ramach zleconego przez Gminę Miasto Świdnica zadania w zakresie przeciwdziałania narkomanii.
Głównym celem organizowanych warsztatów jest ukazanie młodym ludziom twórczej alternatywy wobec bezczynnego spędzania czasu.

,,Hip – hop na wakacje’’ to przesłanie profilaktyczne zawierające kila ważnych oddziaływań a nawet strategii profilaktycznych. Pierwszą z nich i wiodącą jest strategia alternatyw a kolejną i uzupełniającą, zastosowaną podczas realizacji projektu jest strategia edukacyjno – informacyjna. Ponadto nazwa projektu samoistnie przemawia do młodych odbiorców, używając z jednej strony nowoczesnego języka, z drugiej zaś symbolicznie promuje letni, wakacyjny czas.
Warsztaty prowadzone były m.in. przez Roya Bennetta, Marcina Wawrzynowicza, Piotra Małeckiego oraz autora projektu Krzysztofa Witkowskiego. Uczestnicząca w warsztatach młodzież przyswoiła umiejętności w zakresie: śpiewu, układania rymowanych tekstów, komponowania muzyki opartej na samplingu, tworzenia „bitów’’, gry na instrumentach oraz tańca nowoczesnego (hip – hop, jazz). Powstałe podczas warsztatów utwory muzyczne wraz z choreografią taneczną zaprezentowane zostaną na dużej scenie podczas obchodów święta miasta.
Cała akcja prowadzona jest w myśl hasła ,,Wciąga Nas Twórczość. Narkotyki Nie’’ co niewątpliwie znalazło odzwierciedlenie w piosenkach, do których tekst napisali świdniccy gimnazjaliści.

Dla wszystkich osób, które otrzymały zaproszenie na finał akcji i okażą je przy wejściu, gwarantujemy wstęp wolny. Zaproszenie zwalnia z zakupu biletu na prezentowaną twórczość gimnazjalistów i koncert Roy Bennet Group.

Umiesz śpiewać, grać lub tańczyć z używkami zacznij walczyć!

 

  

 

Wciąga Nas Twórczość. Alkohol i Narkotyki Nie! - w Wałbrzychu

2017-05-08

Już 12 maja uczniowie wałbrzyskich gimnazjów będą mogli wziąć udział w niepowtarzalnym projekcie muzyczno - profilaktycznym ,,Twórczy Nie – Zależni’’.
Fundacja Promocji Muzyki i Terapii Green już po raz trzeci zaprezentuje profilaktyczną akcję kilkusetosobowej grupie wałbrzyskich Gimnazjalistów.
Działanie możliwe jest dzięki mocnemu wsparciu zadania przez Gminę Wałbrzych.

Wartym podkreślić, że ubiegłoroczna edycja spotkała się z dużym zainteresowaniem uczestniczącej w przedsięwzięciu młodzieży i pedagogów.
W tym roku wałbrzyscy gimnazjaliści uczestniczyć będą w akcji łączącej w sobie profilaktykę uniwersalną, jak również profilaktykę alternatyw. Choć proponowana akcja nie jest wpisana do bazy rekomendowanych programów profilaktycznych to z prowadzonych obserwacji można wnioskować, że właśnie twórcza forma przekazu informacji jest działaniem trafionym w dziesiątkę. Jesteśmy spełnieni, że i w tym roku możemy powtórzyć akcję dla wałbrzyskiej młodzieży.


Głównym celem projektu jest kształtowanie, wśród młodzieży, postawy życia wolnego od środków psychoaktywnych poprzez wzmocnienie czynników chroniących przed popadaniem w zachowania ryzykowne. Zaplanowane spotkanie to umiejętne połączenie skutecznych metod profilaktyki uzależnień, przystępnie przekazanej wiedzy teoretycznej, oraz muzyki, która stanowi najlepszą formę komunikacji z młodzieżą i wyzwala w niej silne pozytywne emocje.
Uczestnicy projektu poszerzą swoją wiedzę na temat zagrożeń i skutków używania substancji psychoaktywnych. Poza wykładem przeprowadzonym przez Certyfikowanego Specjalistę Terapii Uzależnień gimnazjaliści otrzymają specjalnie opracowany folder, w którym zamieszczone zostaną informacje na temat zagrożeń płynących z zażywania substancji psychoaktywnych. Informacjami tymi będą mogli podzielić się z rodzicami, opiekunami, jak i kolegami. Poza częścią edukacyjną czeka jeszcze na młodych uczestników atrakcja muzyczna, bowiem specjalnie dla potrzeb projektu zaproszenie przyjął brytyjski wokalista Roy Bennett. Wykona on, wraz z grupą liczących się w Polsce muzyków, koncert prezentujący przeboje największych artystów zmarłych przedwcześnie wskutek nadużywania lub przedawkowania narkotyków i alkoholu. Razem z nim zagrają: na gitarze Tomasz Pacanowski (grający na co dzień m.in. w zespole Sidneya Polaka), na saksofonach Karolina Pernal, na pianie Dominik Mąkosa, na perkusji Piotr Zarecki, na trąbce Marcin Fic.  W chórkach zaśpiewają znakomici wokaliści - Katarzyna Mirowska oraz Marcin Wawrzynowicz. Ostatnia część spotkania przysłuży się integracji. Podczas niej bowiem, uczestnicząca w projekcie młodzież, zaprezentuje się na scenie przy współudziale profesjonalistów. Ta części programu przebiegnie pod hasłem: „Wciąga nas twórczość. Narkotyki i alkohol nie’’. Podczas jej trwania młodzież zostanie wciągnięta do wspólnej zabawy z występującymi artystami. Wspólne warsztaty muzyczno – rytmiczne sprzyjać będą nie tylko integracji, ale będą też, jako element muzykoterapii, służyć rozbudzeniu kreatywności oraz odreagowaniu napięcia i stresu. Program ,,Twórczy Nie – Zależni’’ stwarza możliwość lansowania młodych na prawdziwej scenie. 

Plakat dotyczący wydarzenia znaleźć można tutaj - link

Zapraszamy również na nasz Facebookowy profil, który dotyczy tego projektu, a który znaleźć móżna tutaj - link

Wciąga Nas Twórczość. Uzależnienia Nie!

2017-04-24

Fundacja Promocji Muzyki i Terapii Green przy współpracy z Bogatyńskim Punktem Konsultacyjno – Informacyjnym ds. Przeciwdziałania Narkomanii zrealizuje kolejne edycje akcji profilaktycznej pt. ,,Twórczy Nie – Zależni’’.  
W piątek 28 kwietnia w Bogatyńskim Ośrodku Kultury szóstoklasiści szkół podstawowych, gimnazjaliści i uczniowie szkół ponadgimnazjalnych wezmą udział w znanym i wysoko ocenionym przez dotychczasowych odbiorców projekcie.  
Celem naszych działań jest kształtowanie wśród dzieci i młodzieży zdrowych wzorców życia wolnego od narkotyków.
Przedsięwzięcie obejmuje wiele zintegrowanych działań artystycznych i edukacyjnych, mających na celu promowanie trzeźwego i twórczego stylu życia, jako alternatywy wobec uzależnień.
Podczas zorganizowanego spotkania w części pierwszej – teoretycznej, poruszone zostaną kwestie edukacyjne na temat zagrożeń płynących z brania narkotyków.
Część druga – warsztatowa, to aktywizacja młodych ludzi do wyrażania samych siebie poprzez sztukę. Zebrana młodzież wspólnie z kadrą prowadzącą, (którą tworzą profesjonalni artyści)  weźmie udział w różnych działaniach muzycznych i rytmicznych.
"Wciąga nas twórczość. Narkotyki nie" – to hasło przewodnie programu "Twórczy Nie – Zależni". Realizacja programu kształtuje tzw. postawy niezależne, w szerokim tego słowa znaczeniu (wolność od uzależnień, propagowanie niezależności od panujących w społeczeństwie i popkulturze postaw i trendów, etc.). Z drugiej zaś strony program zachęca i inspiruje młodzież do realizacji własnych zamierzeń artystycznych, kreatywnego myślenia i do wyrażania siebie za pośrednictwem sztuki.

Zadanie finansowane ze środków Gminy Bogatynia

Patroni medialni:

Telewizja Regionalna TVT

Hip - Hop na wakacje

2017-04-19

Już w maju świdniccy gimnazjaliści wezmą udział w warsztatach profilaktycznych, których zwieńczeniem będzie prezentacja wspólnego działa podczas ,,Dni Świdnicy’’, które odbędą się już 2 czerwca.   

Naszym celem jest zainspirowanie młodych ludzi do tworzenia tekstów  profilaktycznych, opowiadających o tym, jak można pokonywać przeciwności, jak mówić NIE NARKOTYKOM, ja zwyciężać samego siebie, jak cieszyć się tym co mamy w sobie, co nas otacza.  

Chcąc uczynić z projektu „Hip - hop na wakacje” przedsięwzięcie umożliwiające skuteczne realizowanie celów profilaktycznych założyliśmy wielotorowe wykorzystanie działań służących podnoszeniu wiedzy, ale nade wszystko pozwalających na rozwijanie umiejętności i kształtowanie postaw. Ponadto chcemy przekazać młodzieży  narzędzia umiejętnego radzenia z zagrożeniach pojawiających się podczas wakacji.  
Poprzez realizację projektu chcemy również pokazać młodym, że jest wyjście z każdej sytuacji, że nie trzeba sięgać po narkotyki i alkohol aby być szczęśliwym. Chcemy pokazać, że pomimo trudności nie wolno się poddawać, że trzeba iść do przodu z podniesioną głową. To właśnie na tego rodzaju Hip-Hopie zamierzamy się skupić.
Jeśli zobaczyłeś w swojej  szkole plakat, wybierz którąś z interesujących Cię kategorii (tutaj plakat),  a następnie zgłoś swój udział w warsztatach u pedagoga szkolnego, wychowawcy bądź nauczyciela jakiegokolwiek przedmiotu.  
Jedynym warunkiem uczestniczenia w warsztatach jest deklaracja tworzenia w oparciu o hasło ,,Wciąga Nas Twórczość. Narkotyki Nie’’

Do rodziców i nauczycieli:

Grupą szczególnie narażoną na ujawnienie się zachowań ryzykownych, w tym niebezpieczne eksperymentowanie z narkotykami, alkoholem i innymi środkami psychoaktywnymi,  prowadzących do uzależnień są osoby w wieku dorastania.
Działania profilaktyczne powinny bazować na wzmacnianiu naturalnych procesów rozwoju, potencjałów i możliwości młodzieży. Patrząc z tej perspektywy okres dojrzewania sprzyja nie tylko ujawnieniu się zachowań ryzykownych, ale i wzmacnianiu dążenia większości młodych ludzi do pozytywnego rozwoju. Specyfika okresu dojrzewania czyni z niego zatem niezwykle sensytywnym czasem  dla oddziaływań profilaktycznych, wzmacniających czynniki chroniące przed zachowaniami ryzykownymi oraz kształtowanie pozytywnych i prozdrowotnych postaw. Eksperci dostrzegają potrzebę masowego docierania z działaniami profilaktycznymi do wielu populacji: dzieci, młodzieży, młodych dorosłych, rodziców, różnych grup zawodowych. Wśród skutecznych strategii profilaktyki uniwersalnej wymieniają m.in.  aktywne kształtowanie przekazów kulturowych oraz wzmacnianie środowisk potencjalnie profilaktycznych w jego funkcji wychowawczej,  w tym ruchy młodzieżowe i organizacje pozarządowe, określone grupy zawodowe, na przykład lekarze, nauczyciele, urzędnicy, ludzie mediów (K. Wojcieszek, 2006).
O czym należy pamiętać? 


Zachęcamy również do zapoznania się z naszą ostatnią edycją projektu, którą znaleźć można pod tym linkiem

1 .. 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 .. 18

© 2012 FUNDACJA PROMOCJI MUZYKI I TERAPII GREEN // powered by TOTORU