Dlaczego Green?

Psychologia dowiodła, że istnieją cztery kluczowe kolory, które ludzki mózg interpretuje w określony sposób. Są to: kolor czerwony kojarzący się z siłą fizyczną, kolor niebieski związany z umysłem, żółty pobudzający nasze emocje oraz zielony, który jest symbolem zachowania równowagi między umysłem, emocjami i fizycznością.

Fundacja GREEN stawia na synergię umysłu, ciała i natury. Kolor zielony to symbol nadziei, którą staramy się dawać młodym ludziom przy wyborze drogi życiowej.

Dodatkowo zieleń działa kojąco i relaksacyjnie. Symbolizuje zatem promowany przez nas zdrowy tryb życia. GREEN pokazuje jak należy żyć w harmonii z własnym ciałem i naturą.

Na koniec – zieleń to kolor młodości, a praca z młodzieżą i jej efektywna edukacja jest priorytetem naszych działań.

Głęboko wierzymy, że dzięki naszym działaniom kolor zielony przestanie kojarzyć się wyłącznie z działalnością proekologiczną i stanie się również, a może przede wszystkim, znakiem harmonii i równowagi, znakiem zdrowego stylu życia, znakiem młodości i trzeźwości.