V Międzynarodowy Festiwal „Hałda Jazz” Bogatynia 2012

2012-12-01

Drodzy Jazz Fani!

Festiwal powraca na scenę Bogatyńskiego Ośrodka Kultury. Tegoroczna, piąta już edycja „Hałda Jazz”, po rocznej nieobecności wraca na scenę Bogatyńskiego Ośrodka Kultury. Festiwal zapowiada się na prawdziwą ucztę artystyczną. Tym razem mamy niespodziankę również dla najmłodszej bogatyńskiej publiczności.

14 grudnia 2012 r. w ramach Festiwalu odbędzie się Mała Akademia Jazzu, w której edukacja muzyczna przeplatać się będzie z zabawą, rytmem i harmonią. Wierzymy, że bogatyńskie przedszkolaki, to przyszłe pokolenia fanów tego gatunku sztuki. Może podczas muzycznych warsztatów uda nam się odkryć jakieś jazzowe talenty?

Tegoroczna „Hałda” to również film. Mamy nadzieję, że dzięki tej formie przekazu artystycznego uda nam się połączyć piękne historie i dylematy ludzkie z jazzowym soundtrack’iem. Dlatego tego samego dnia wieczorem starszą publiczność zapraszamy na Jazzowy Maraton Filmowy, podczas którego prezentowane będą znane produkcje filmowe: „Monolog trębacza” (z muzyką Krzysztofa Komedy-Trzcińskiego), „Chico i Rita” (muz. Bebo Valdes) i „Ray” (muz. Ray Charles, Craig Armstrong i Stephen Altman).

Kolejny dzień festiwalu - 15 grudnia, wprowadzi nas w prawdziwie świąteczną atmosferę. Sobotnie popołudnie i wieczór upłyną przy dźwiękach świątecznych piosenek i kolęd, okraszonych jazzową nutą. W Wigilii Jazzowej wezmą udział wokalne znakomitości – Karen Carroll i Jacek Kotlarski, którym akompaniować będą: P. Wojtasik (trąbka), T. Wendt (saksofon), M. Fic (trąbka), W. Pruszyński (fortepian), A. Florkowski (pianino el.), P. Domagała (gitara), K. Witkowski (gitara basowa), K. Pełka (kontrabas), M. Lasota (perkusja). Jesteśmy przekonani, że atmosfera zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i możliwość wspólnego kolędowania podczas koncertów 15 grudnia, nadadzą tegorocznej edycji ,,Hałda Jazz’’ szczególnego blasku i niepowtarzalnego klimatu.

Nie zapomnijmy zatem, że Festiwal odbędzie się 14 i 15 grudnia na scenie Bogatyńskiego Ośrodka Kultury. Impreza jest otwarta dla wszystkich, wystarczy tylko pobrać bezpłatny karnet w BOK.

Organizatorem imprezy jest Fundacja Promocji Muzyki i Terapii Green, którą Krzysztof Witkowski powołał do życia w celu wspierania i organizacji inicjatyw muzycznych. Festiwal współfinansują: samorząd Bogatyni, samorząd Województwa Dolnośląskiego oraz PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna SA - Oddział Elektrownia Turów.

Optymistyczne zakończenie projektu ,,Twórczy Nie - Zależni’’

2012-11-30

Wczoraj zakończyliśmy objazdową akcję „Twórczy Nie – Zależni”. Hasłem przewodnim październikowych spotkań była myśl: ,,Wciąga Nas Twórczość. Narkotyki NIE'', natomiast w listopadzie trzymaliśmy się hasła: ,,Zagraj z nami. Nie z narkotykami''. Poznaliśmy wielu, wspaniałych i zdolnych, młodych twórców, którzy zagrali z nami.

To nie jest koniec naszych spotkań. Wierzymy, że w przyszłym roku spotkamy się ponownie, a póki co zachęcamy do spotkań na facebooku.

Zapraszając do galerii zdjęć pozdrawiamy wszystkich, którzy nas polubili i tych, którzy nas wkrótce polubią:)

Ogłaszamy wyniki konkursu

2012-11-26

Jest nam niezmiernie miło zaprezentować wyniki konkursu: „Wciąga Nas Twórczość. Narkotyki Nie”. Spośród wielu Waszych e-maili udało się nam wybrać najlepsze prace w kategoriach: „Fotografia”, „Obraz” oraz „Śpiew”. W pozostałych kategoriach nie było zgłoszeń lub nie spełniały wymogów formalnych (brak zgody opiekuna).

Oto zwycięzcy:
W kategorii „Fotografia” zwyciężyła Alicja Zielonka z Bełżyc.
W kategorii „Obraz” zwyciężyła Antonina Karnicka z Gryfowa Śląskiego.
W kategorii „Śpiew” zwyciężyła Marta Podgórska z Bogatyni.

Zwycięzcom gratulujemy. Skontaktujemy się z Wami w celu ustalenia szczegółów wysyłki nagród.

„Śpiewamy, gramy, tańczymy i klaszczemy.”

2012-11-19

Twórcze zaangażowanie młodzieży podczas realizacji październikowej edycji naszego przedsięwzięcia potwierdza jego założenia, jak również spełnia wszelkie oczekiwania - zarówno nasze, jak również (co najważniejsze) młodzieży.

Śpiewamy, gramy, klaszczemy i tupiemy - a wszystko to w myśl hasła: ,,Zagraj z nami. Nie z narkotykami'', które towarzyszyć nam będzie podczas realizacji drugiej części naszego projektu.

Już jutro, tj. 20 listopada, rozpoczynamy naszą twórczą akcję w Gryfowie Śląskim, a następnie odwiedzimy Biedrzychowice, Olszynę, Bogatynię, Świerzawę, Wojcieszów oraz (ponadprogramowo) Lubin.

W związku z dużym zainteresowaniem i popularnością projektu dodatkowo zaangażowaliśmy znakomitych fachowców z dziedziny muzyki i sztuki. Dodatkowo zagrają z nami oraz poprowadzą warsztaty: wokalista - Adam Sypuła, gitarzysta - Tomasz Pacanowski, trębacz - Marcin Fic i perkusista – Michał Lasota.

Wygraj to z nami.

2012-11-09

Przypominamy i zachęcamy wszystkich fanów fanpage’a do wzięcia udziału w naszym konkursie. Jaka jest Wasza twórczość?

Czekają na Was ciekawe nagrody :)

20 listopada ruszamy z drugą częścią twórczych „najazdów” na Wasze miasta. Po raz kolejny odwiedzimy Gryfów Śląski, Biedrzychowice, Olszynę, Bogatynię, Świerzawę, Wojcieszów oraz (ponadprogramowo) Lubin.

,,Zagraj z Nami. Nie z Narkotykami’’ - to kolejne, promowane przez nas hasło zachęcające Was to twórczego życia, wolnego od uzależnień.

1 .. 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19