Aktualności

 

Twórczy Nie – Zależni ponownie w Świdnicy

2016-09-15

W czerwcu br. mieliśmy przyjemność realizacji przedsięwzięcia pn. ,,Twórczy Nie – Zależni’’ aż w czterech miastach a były to Oborniki Śląskie, Bogatynia, Wałbrzych i Świdnica.

Przedsięwzięcie spotkało się z pozytywnym odbiorem zarówno przez uczniów jak i ich opiekunów. Zdecydowana większość młodzieży biorącej udział w ewaluacyjnym badaniu uznała projekt za bardziej ciekawy aniżeli inne formy profilaktyki uzależnień.

Projekt ,,Twórczy Nie – Zależni’’ znalazł również uznanie władz Świdnicy co przełożyło się na fakt, że już 3 października zaprezentujemy naszą akcję kolejnym młodym świdniczanom.

 

Dlatego też mamy przyjemność zapowiedzieć, że Fundacja Promocji Muzyki i Terapii GREEN po raz kolejny organizuje wspólnie z Urzędem Miejskim w Świdnicy program profilaktyki uzależnień skierowany w szczególności do młodzieży, ale też do nauczycieli i pedagogów szkolnych. Projekt promuje postawy związane z życiem wolnym od uzależnień w nietypowy, dostosowany do młodego odbiorcy, sposób. Przedsięwzięcie obejmuje wiele zintegrowanych działań artystycznych i edukacyjnych, mających na celu promowanie trzeźwego i twórczego stylu życia, jako alternatywy wobec uzależnień. Część pierwsza – teoretyczna, w szczególności poświęcona jest edukacji na temat zagrożeń płynących z brania narkotyków i picia alkoholu. Część druga – warsztatowa, to aktywizacja młodych ludzi do wyrażania samych siebie poprzez sztukę. Spotkanie zyska na atrakcyjności, gdyż na młodych świdniczan czeka znakomity koncert brytyjskiego wokalisty Roya Bennetta. Wykona on, wraz z grupą liczących się w Polsce muzyków, koncert prezentujący przeboje największych artystów zmarłych przedwcześnie wskutek nadużywania lub przedawkowania narkotyków i alkoholu. ,,Wciąga nas twórczość. Narkotyki i alkohol nie’’ to kolejne działanie integracyjne mające na celu zaangażowana młodzieży do wykonania zabaw muzyczno - rytmicznych, które będą sprzyjać nie tylko integracji, rozbudzeniu kreatywności, ale i  odreagowaniu napięcia i stresu. To nie wszystkie założenia przewidziane w spotkaniu albowiem program ,,Twórczy Nie – Zależni’’ stwarza możliwość lansowania młodych na prawdziwej scenie. Dlatego też przygotowując się do realizacji wydarzenia rozpoczynamy akcję w szkołach pt. „UMIESZ ŚPIEWAĆ, GRAĆ LUB TAŃCZYĆ Z UŻYWKAMI ZACZNIJ WALCZYĆ''. Co zrobić aby zaprezentować swoją twórczość przed grupą rówieśników? Prosimy o zgłoszenia uczniów, którzy chcieliby zaprezentować swoje umiejętności artystyczne (plastyczne, filmowe, kabaretowe, muzyczne, fotograficzne lub inne) w temacie walki z uzależnieniami do pedagogów szkolnych.

Zaprezentuj się na profesjonalnej scenie - plakat

Hip – Hop w wolnej chwili….

2016-09-14

Mamy przyjemność zaprosić bogatyńską młodzież do udziału w warsztatach muzycznych pt. „Hip Hop w wolnej chwili”. Warsztaty prowadzić będą: brytyjski wokalista Roy Bannett oraz polscy muzycy tj. wokalista Marcin Wawrzynowicz, gitarzysta Tomasz Pacanowski, pianista Artur Florkowski, perkusista Piotr Zarecki oraz autor projektu – Certyfikowany Specjalista Terapii Uzależnień - gitarzysta basowy Krzysztof Witkowski.

Niniejszy projekt realizowany jest w ramach profilaktyki systemowej, jako wiodącej strategii, choć wszelkie działania wchodzą w obszary strategii alternatyw. Według założeń profilaktyki systemowej konieczne jest włączenie do strategii profilaktycznych rodziców, nauczycieli i społeczność lokalną.

 

 

Podczas prowadzonych warsztatów młodzież będzie mogła wziąć udział w:

- układaniu rymowanych tekstów,

- komponowaniu muzyki opartej na samplingu i syntetyzatorach

- tworzeniu przy pomocy komputera tak zwanych „bitów"

Ponadto uczestnicy zajęć będą mogli wziąć udział w warsztatach: wokalnych, gry na gitarach tj. elektrycznej i basowej a także gry na perkusji i keyboardzie. W ramach projektu zakładamy powstanie utworów muzycznych a w ostateczności zaprezentowanie ich jako wspólnego dzieła podczas koncertu finałowego.
Zakładamy, że tematyka wspólnej twórczości mieścić się będzie w tonacji profilaktyki uzależnień. Teksty młodych skoncentrują się na treściach mówiących o trzeźwym, radosnym choć czasami trudnym życiu. Jesteśmy przekonani, że aktywizowanie uczniów w procesy profilaktyczne, które dają mu poczucie własnej partycypacji, stanowią silny walor modelujący jego zrozumienie i zaangażowanie.

Warsztaty rozpoczną się w niedzielę 2 października o godzinie 12.00 w sali widowiskowej Bogatyńskiego Ośrodka Kultury. Projekt adresowany jest do ogółu populacji młodzieży gimnazjalnej, a warsztaty muzyczne dla wybranej grupy o zainteresowaniach muzycznych, w szczególności twórczością Hip-Hop. Zapraszamy do Bogatyni wszystkich mieszkańców regionu na koncert wieczorny, który będzie zwieńczeniem warsztatów, a w którym udział weźmie również Roy Bennett wraz z zespołem.

Koncert odbędzie się również 2 października w Bogatyńskim Ośrodku Kultury – tyle, że o godzinie 18.00. Dzięki wsparciu finansowemu Gminy Bogatynia wstęp zarówno na warsztaty, jak i koncert jest wolny.

 

Warsztaty muzyczne w Bogatyni - plakat

Roy Bennet w Vertigo

2016-09-10

 Już 1 października w Vertigo Jazz Klubie we Wrocławiu zaprezentuje się Roy Bennet Group. Projekt to autorski band Krzysztofa Witkowskiego, który do współpracy zaprosił m.in.: wokalistę Roya Benneta.

Bennett to rodowity Jamajczyk na co dzień mieszkający w Londynie.  Jego styl i sceniczna ekspresja wyraźnie nawiązują do muzycznych tradycji Jamajki, muzyki funkowej spod znaku Jamesa Browna, soulu czy R&B. Niezwykła żywiołowość, charyzma i ogromna pozytywna energia wokalisty emanuje na cały band, który podczas koncertów tworzy na scenie prawdziwy muzyczny dynamit. To właśnie pojęcie najtrafniej charakteryzuje tą polsko - angielską formację, której frontmanem jest oczywiście Roy Bennet. Oprócz Bennetta Krzysztof do współpracy zaprosił znaczących w Polsce muzyków, a są nimi: Grzegorz Daroń –  Muzyk, kompozytor, producent i oczywiście w składzie tym perkusista. Kolejnym fachowcem w Roy Bennet Group jest gitarzysta Tomasz Pacanowski. Na instrumentach klawiszowych grać będzie Artur Florkowski, to właśnie jego piosenka „Love in Your Eyes” została doceniona przez Marka Niedźwiedzkiego i znalazła się w 10 wydaniu  składanki „Smooth Jazz Cafe”.

Pełną energii sekcję dętą tym razem tworzyć będzie małżeństwo, w skład którego wchodzą : Karolina Pernal, zagra na saksofonach różnych i flecie oraz kierownik sekcji dętej, muzyk, kompozytor i aranżer w tym związku puzonista Bartosz Pernal. W chórkach natomiast zaśpiewają wierni Roy Bennet Group - Kasia Mirowska oraz Marcin Wawrzynowicz.

Muzyka Roy Bennet Group to energetyczna mieszanka muzyki funk, reggae, soul i r&b z przejawiającą się w aranżacjach harmonią jazzową. Prezentowany podczas koncertu repertuar gwarantuje prawdziwy, dziewięćdziesięciominutowy show, podczas którego wykonywane są autorskie kompozycje z rekomendowanego przez Marka Niedźwieckiego i „radiową trójkę” albumu ,,Positive – Energy’’ oraz covery utworów największych sław, np. Jamesa Browna czy Boba Marleya. Już od początku istnienia Roy Bennet Group znajduje życzliwość i ogromne zainteresowanie mediów udowadniając, że z taką muzyką można dotrzeć do szerokiej grupy odbiorców w Polsce. To również dowód na to, że dźwięki w stu procentach grane na żywo niosą w sobie niesamowitą moc i energię.

Wrocław 01.10.2016
VERTIGO JAZZ CLUB & RESTAURANT, Oławska 13, g. 19:00
Bilety do nabycia w Klubie
vertigojazz.pl 

W Starej Kopalni profilaktyka dla młodych

2016-05-19

Już po raz drugi ,,Twórczy Nie - Zależni’’ zawitają do Wałbrzycha. Ubiegłoroczna realizacja spotkała się z zainteresowaniem uczestniczącej w przedsięwzięciu młodzieży i pedagogów.
W tym roku wałbrzyscy gimnazjaliści uczestniczyć będą w akcji artystycznej łączącej w sobie działania twórcze oraz profilaktykę uniwersalną (jako strategię wiodącą) oraz profilaktykę alternatyw (jako strategię uzupełniającą). Choć proponowana akcja nie jest wpisana do bazy rekomendowanych programów profilaktycznych to z prowadzonych obserwacji można wnioskować, że właśnie twórcza forma przekazu informacji, jest działaniem trafionym w dziesiątkę.
Jesteśmy spełnieni, że i w tym roku możemy powtórzyć akcję dla wałbrzyskiej młodzieży a stało się to możliwe dzięki zainteresowaniu Pana Prezydenta Miasta Wałbrzycha, który zlecił nam realizację niniejszej edycji. Z uwagi, że zadanie  jest współfinansowane ze środków Gminy Wałbrzych, już 3 czerwca uczniowie wałbrzyskich gimnazjów będą mogli wziąć udział w niepowtarzalnym projekcie muzyczno-profilaktycznym  ,,Twórczy Nie – Zależni’’. Realizacja o godz. 10:00 w Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia / Klub Muzyczny Montowania, ul. Wysockiego 29.
Głównym celem projektu jest kształtowanie, wśród młodzieży, postawy życia wolnego od środków psychoaktywnych poprzez wzmocnienie czynników chroniących przed popadaniem w zachowania ryzykowne. Zaplanowane spotkanie to umiejętne połączenie skutecznych metod profilaktyki uzależnień, przystępnie przekazanej wiedzy teoretycznej, oraz muzyki, która stanowi najlepszą formę komunikacji z młodzieżą i wyzwala w niej silne pozytywne emocje.
Uczestnicy projektu poszerzą swoją wiedzę na temat zagrożeń i skutków używania substancji psychoaktywnych. Poza wykładem przeprowadzonym przez Certyfikowanego Specjalistę Terapii Uzależnień gimnazjaliści otrzymają specjalnie opracowany folder, w którym zamieszczone zostaną informacje na temat zagrożeń płynących z zażywania substancji psychoaktywnych. Informacjami tymi będą mogli podzielić się z rodzicami, opiekunami, jak i kolegami. Poza częścią edukacyjną czeka jeszcze na młodych uczestników atrakcja muzyczna, bowiem specjalnie dla potrzeb projektu zaproszenie przyjął brytyjski wokalista Roy Bennett. Wykona on, wraz z grupą liczących się w Polsce muzyków, koncert prezentujący przeboje największych artystów zmarłych przedwcześnie wskutek nadużywania lub przedawkowania narkotyków i alkoholu. Razem z nim zagrają: na gitarze Tomasz Pacanowski (grający na co dzień m.in. w zespole Sidneya Polaka), na saksofonach Wiesław Mekka, na pianie Artur Florkowski, na perkusji Grzegorz Daroń, na basie Krzysztof Witkowski, na trąbce Marcin Fic.  W chórkach zaśpiewają znakomici wokaliści - Katarzyna Mirowska oraz Marcin Wawrzynowicz. Ostatnia część spotkania przysłuży się integracji. Podczas niej bowiem, uczestnicząca w projekcie młodzież, zaprezentuje się na scenie przy współudziale profesjonalistów. Ta części programu przebiegnie pod hasłem: „Wciąga nas twórczość. Narkotyki i alkohol nie’’. Podczas jej trwania młodzież zostanie wciągnięta do wspólnej zabawy z występującymi artystami. Wspólne warsztaty muzyczno – rytmiczne sprzyjać będą nie tylko integracji, ale będą też, jako element muzykoterapii, służyć rozbudzeniu kreatywności oraz odreagowaniu napięcia i stresu. Program ,,Twórczy Nie – Zależni’’ stwarza możliwość lansowania młodych na prawdziwej scenie. Dlatego też przygotowując się do realizacji wydarzenia rozpoczynamy akcję w szkołach pt. „UMIESZ ŚPIEWAĆ, GRAĆ LUB TAŃCZYĆ Z UŻYWKAMI ZACZNIJ WALCZYĆ''. Co zrobić aby zaprezentować swoją twórczość przed grupą rówieśników? Prosimy o zgłoszenia uczniów, którzy chcieliby zaprezentować swoje umiejętności artystyczne (plastyczne, filmowe, kabaretowe, muzyczne, fotograficzne lub inne) w temacie walki z uzależnieniami do pedagogów szkolnych. Zgłoszenia od pedagogów przyjmujemy za pośrednictwem maila rekrutacja@fundacjagreen.org

Zaprezentuj się na profesjonalnej scenie - plakat

Twórcza Świdnica bez uzależnień.

2016-05-14

Młodzież ze Świdnicy weźmie udział w projekcie „Twórczy Nie – Zależni”!
Fundacja Promocji Muzyki i Terapii GREEN organizuje wspólnie z Urzędem Miejskim w Świdnicy program profilaktyki uzależnień skierowany w szczególności do młodzieży, ale też do nauczycieli i pedagogów szkolnych. Projekt promuje postawy związane z życiem wolnym od uzależnień w nietypowy, dostosowany do młodego odbiorcy, sposób. Przedsięwzięcie obejmuje wiele zintegrowanych działań artystycznych i edukacyjnych, mających na celu promowanie trzeźwego i twórczego stylu życia, jako alternatywy wobec uzależnień. Część pierwsza – teoretyczna, w szczególności poświęcona jest edukacji na temat zagrożeń płynących z brania narkotyków i picia alkoholu. Część druga – warsztatowa, to aktywizacja młodych ludzi do wyrażania samych siebie poprzez sztukę. Spotkanie zyska na atrakcyjności, gdyż na młodych świdniczan czeka znakomity koncert brytyjskiego wokalisty Roya Bennetta. Wykona on, wraz z grupą liczących się w Polsce muzyków, koncert prezentujący przeboje największych artystów zmarłych przedwcześnie wskutek nadużywania lub przedawkowania narkotyków i alkoholu. ,,Wciąga nas twórczość. Narkotyki i alkohol nie’’ to kolejne działanie integracyjne mające na celu zaangażowana młodzieży do wykonania zabaw muzyczno - rytmicznych, które będą sprzyjać nie tylko integracji, rozbudzeniu kreatywności, ale i  odreagowaniu napięcia i stresu. To nie wszystkie założenia przewidziane w spotkaniu albowiem program ,,Twórczy Nie – Zależni’’ stwarza możliwość lansowania młodych na prawdziwej scenie. Dlatego też przygotowując się do realizacji wydarzenia rozpoczynamy akcję w szkołach pt. „UMIESZ ŚPIEWAĆ, GRAĆ LUB TAŃCZYĆ Z UŻYWKAMI ZACZNIJ WALCZYĆ''. Co zrobić aby zaprezentować swoją twórczość przed grupą rówieśników? Prosimy o zgłoszenia uczniów, którzy chcieliby zaprezentować swoje umiejętności artystyczne (plastyczne, filmowe, kabaretowe, muzyczne, fotograficzne lub inne) w temacie walki z uzależnieniami do pedagogów szkolnych. Zgłoszenia od pedagogów przyjmujemy za pośrednictwem maila rekrutacja@fundacjagreen.org

Zaprezentuj się na profesjonalnej scenie - plakat

1 .. 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 .. 19

© 2012 FUNDACJA PROMOCJI MUZYKI I TERAPII GREEN // powered by TOTORU