Aktualności

 

Wesołego Alleluja

2023-04-07

 

Niech te Święta Wielkanocne przyniosą Ci
radość i uśmiech na twarzy.
Niech muzyka rozbrzmiewa w Twoim domu,
a zdrowy tryb życia dodaje Ci sił i energii.
Wesołych Świąt Wielkanocnych!
życzy  
Zarząd Fundacji
Promocji Muzyki i Terapii Green

 

Wesołych Świąt

2022-12-21

Muzycznych w sercu Świąt Bożego Narodzenia, z wyjątkową atmosferą i odpoczynkiem od codzienności, a w Nowym 2023 Roku wielu sukcesów zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym życzy  

Zarząd Fundacji Promocji Muzyki i Terapii Green

Wesołych Świąt Wielkiej Nocy

2022-04-15

Z okazji zbliżających się
Świąt Wielkiej Nocy
zdrowia, spokoju, czasu
spędzonego z najbliższymi
i dużo pozytywnej energii
na cały rok!
życzy

Zarząd Fundacji
Promocji Muzyki i Terapii Green

Wesołych Świąt

2021-12-22

 

Muzycznych w sercu Świąt Bożego Narodzenia, z wyjątkową atmosferą i odpoczynkiem od codzienności, a w Nowym 2022 Roku wielu sukcesów 

zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym życzy  

Zarząd Fundacji  Promocji Muzyki i Terapii Green

Kolędy z jazzową nutką

2021-12-03

Już 12 grudnia w Teatrze Starym w Bolesławcu odbędzie się koncert kolęd w aranżacji jazzowej.
Jak zapowiadają organizatorzy, program kolęd zaaranżowanych w nowych, ciekawych i pogodnych kompozycjach sprawi, że pomimo jazzowej harmonii wykonywane melodie nie stracą nic ze swojego wyjątkowego charakteru, a cały koncert wprowadzi słuchacza w radosną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia.
Podczas koncertu będzie można nabyć cegiełki, z których dochód trafi na zakup materiałów do terapii zajęciowej pacjentów Wojewódzkiego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Bolesławcu. 

Wstęp na koncert jest wolny, jednak z uwagi na ograniczenia związane z nowym rozporządzeniem Ministra Zdrowia wprowadzamy ograniczoną ilość miejsc (konieczna jest wcześniejsza rezerwacja miejsc pod numerem telefonu 571 306 437)
 
Organizatorami koncertu jest Fundacja Promocji Muzyki i Terapii Green oraz Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu. Partnerem koncertu jest Wojewódzki Szpital dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Bolesławcu. 
 
Projekt jest współfinansowany z budżetu Województwa Dolnośląskiego. 
 
Wykonawcy koncertu:
 
Katarzyna Mirowska – wokalistka jazzowa, kompozytorka i autorka tekstów. Laureatka Grand Prix na Międzynarodowych Spotkaniach Wokalistów Jazzowych w Zamościu (2005 r.), znalazła się w gronie 10 finalistów opolskich Debiutów (2008 r.). Wspólnie z gitarzystą Aleksandrem Mrożkiem wystąpiła i zaśpiewała w filmie Wiesława Saniewskiego pt. „Bezmiar sprawiedliwości” (2005 r.). W 2013 r. wydała autorską płytę pt. „Liquid love” (Luna Music). Przez lata występowała z różnymi zespołami: The Crackers Band, kwartetem wokalnym The Sound Office, czy własnym kwartetem, z którymi gościła na prestiżowych festiwalach jazzowych w Polsce i Europie. Współpracowała z tuzami polskiego jazzu: Piotrem Baronem, Leszkiem Możdżerem, Janem „Ptaszynem” Wróblewskim, Piotrem Wojtasikiem, RGG Trio, Adamem Sztabą. Obecnie jest jedną czwartą kwartetu wokalnego The Sound Pack. W październiku 2019r. ukazała się ich pierwsza płyta „On air” (SJ Records). Występuje gościnnie z Yarosh Organ Trio, z którym to również nagrała płytę pt. „Aletrakcje” (AM Wrocław, 2018r.). Jest wykładowcą śpiewu jazzowego na Uniwersytecie Zielonogórskim, związana także z Wrocławską Szkołą Jazzu i Muzyki Rozrywkowej oraz ze Studium Musicalowym Capitol we Wrocławiu.
 
Adam Kawończyk – jeden z czołowych polskich trębaczy jazzowych. Debiutował w 1975 na festiwalu Jazz nad Odrą i otrzymał nagrodę jako instrumentalista.
Podczas swojej ponad dwudziestoletniej obecności na scenie, współpracował z czołówką polskiej sceny jazzowej. Były to formacje Extra Ball, Made in Poland Ptaszyna Wróblewskiego i Sami Swoi, oraz muzycy - Janusz Muniak, Krzysztof Ścierański, Marek Bałata, Jan Kanty Pawluśkiewicz. Doceniany dzięki swoim wysokim kompetencjom, jest poszukiwanym muzykiem sesyjnym. Nagrywał muzykę Zbigniewa Preisnera. Autorska płyta „Sprzedawca marzeń” została wysoko oce-niona przez krytykę jazzową. Występował na wielu europejskich festiwalach jazzo-wych. Jest liderem własnych formacji, a także cenionym kompozytorem.
 
Piotr Domagała – gitarzysta jazzowy, twórca oryginalnych projektów z pogranicza jazzu i folku, laureat mistrzowskich konkursów gitarowych. W swoim dorobku posiada trzy autorskie płyty, wysoko ocenione przez publiczność i krytyków. Swoją muzykę prezentował na wielu europejskich i polskich scenach muzycznych. Obec-nie jest wykładowcą klasy gitary w Instytucie Jazzu Akademii Muzycznej w Katowi-cach, gdzie obronił pracę doktorską. Wykłada także w klasie gitary Krakowskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Grał i nagrywał z czołowymi muzykami jaz-zowymi - Piotrem Wojtasikiem, Adamem Kawończykiem, Markiem Bałatą. Współtwo-rzy także projekty z udziałem muzyków klasycznych: z Kwartetem Śląskim, Michałem Nagy, Arkadiuszem Krupą. Współpracował z Narodową Orkiestra Symfo-niczną PR w Katowicach oraz Teatrem Muzycznym Capitol we Wrocławiu. Jest też autorem opracowań muzycznych do filmów niemych, które realizuje wspól-nie z Teatrem Słowackiego w Krakowie.
 
Krzysztof Witkowski – gitarzysta basowy, pedagog. Pomysłodawca i reżyser spektaklu „Nim wstanie dzień”, wystawionego jesienią br. w Teatrze Dramatycznym w Wałbrzychu, Teatrze Polskim we Wrocławiu, Teatrze Modrzejewskiej w Legnicy i Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze. Jest twórcą Międzynarodowego Festiwalu Hałda Jazz oraz producentem własnych projektów muzycznych, m.in. „Tribute to Aretha Franklin”, z wokalistką Ewą Urygą. Założyciel Roy Bennet Group oraz producent albumu „Positive Energy” z 2010, wydanego pod patronatem radio-wej Trójki, z osobistą rekomendacją Marka Niedźwieckiego. Jego zapał, profesjona-lizm i pasja zostały docenione i wyróżnione Nagrodą Marszałka Województwa Dolnośląskiego „Za wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury”. Został także uhonorowany Odznaką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Zasłużony dla Kultury Polskiej”. 
 
Oleg Dyyak – Multiinstrumentalista, akordeonista, klarnecista i perkusista. Jest laureatem międzynarodowych konkursów akordeonowych. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie. Koncertował w Europie i USA. Wśród postaci, z którymi współpracował, są takie znakomitości, jak John Zorn, Tomasz Stańko, John McLean, Don Byron, Grażyna Auguścik, Jorgos Skolias, Frank London, kwartet smyczkowy Dafo oraz orkiestra Sinfonietta Cracovia. Od ponad dwadziestu lat związany z zespołem The Cracow Klezmer Group, z którym dokonał szeregu nagrań, wydanych przez prestiżowe nowojorskie wydawnictwo Tzadik, należące do Johna Zorna.

Regulamin uczestnictwa w koncercie "Kolęd z jazzową nutką" dostępny jest pod linkiem.
1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 .. 19

© 2012 FUNDACJA PROMOCJI MUZYKI I TERAPII GREEN // powered by TOTORU