Aktualności

 

Wesołych Świąt Wielkiej Nocy

2022-04-15

Z okazji zbliżających się
Świąt Wielkiej Nocy
zdrowia, spokoju, czasu
spędzonego z najbliższymi
i dużo pozytywnej energii
na cały rok!
życzy

Zarząd Fundacji
Promocji Muzyki i Terapii Green

Wesołych Świąt

2021-12-22

 

Muzycznych w sercu Świąt Bożego Narodzenia, z wyjątkową atmosferą i odpoczynkiem od codzienności, a w Nowym 2022 Roku wielu sukcesów 
zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym życzy  

Zarząd Fundacji  Promocji Muzyki i Terapii Green

Kolędy z jazzową nutką

2021-12-03

Już 12 grudnia w Teatrze Starym w Bolesławcu odbędzie się koncert kolęd w aranżacji jazzowej.
Jak zapowiadają organizatorzy, program kolęd zaaranżowanych w nowych, ciekawych i pogodnych kompozycjach sprawi, że pomimo jazzowej harmonii wykonywane melodie nie stracą nic ze swojego wyjątkowego charakteru, a cały koncert wprowadzi słuchacza w radosną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia.
Podczas koncertu będzie można nabyć cegiełki, z których dochód trafi na zakup materiałów do terapii zajęciowej pacjentów Wojewódzkiego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Bolesławcu. 

Wstęp na koncert jest wolny, jednak z uwagi na ograniczenia związane z nowym rozporządzeniem Ministra Zdrowia wprowadzamy ograniczoną ilość miejsc (konieczna jest wcześniejsza rezerwacja miejsc pod numerem telefonu 571 306 437)
 
Organizatorami koncertu jest Fundacja Promocji Muzyki i Terapii Green oraz Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu. Partnerem koncertu jest Wojewódzki Szpital dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Bolesławcu. 
 
Projekt jest współfinansowany z budżetu Województwa Dolnośląskiego. 
 
Wykonawcy koncertu:
 
Katarzyna Mirowska – wokalistka jazzowa, kompozytorka i autorka tekstów. Laureatka Grand Prix na Międzynarodowych Spotkaniach Wokalistów Jazzowych w Zamościu (2005 r.), znalazła się w gronie 10 finalistów opolskich Debiutów (2008 r.). Wspólnie z gitarzystą Aleksandrem Mrożkiem wystąpiła i zaśpiewała w filmie Wiesława Saniewskiego pt. „Bezmiar sprawiedliwości” (2005 r.). W 2013 r. wydała autorską płytę pt. „Liquid love” (Luna Music). Przez lata występowała z różnymi zespołami: The Crackers Band, kwartetem wokalnym The Sound Office, czy własnym kwartetem, z którymi gościła na prestiżowych festiwalach jazzowych w Polsce i Europie. Współpracowała z tuzami polskiego jazzu: Piotrem Baronem, Leszkiem Możdżerem, Janem „Ptaszynem” Wróblewskim, Piotrem Wojtasikiem, RGG Trio, Adamem Sztabą. Obecnie jest jedną czwartą kwartetu wokalnego The Sound Pack. W październiku 2019r. ukazała się ich pierwsza płyta „On air” (SJ Records). Występuje gościnnie z Yarosh Organ Trio, z którym to również nagrała płytę pt. „Aletrakcje” (AM Wrocław, 2018r.). Jest wykładowcą śpiewu jazzowego na Uniwersytecie Zielonogórskim, związana także z Wrocławską Szkołą Jazzu i Muzyki Rozrywkowej oraz ze Studium Musicalowym Capitol we Wrocławiu.
 
Adam Kawończyk – jeden z czołowych polskich trębaczy jazzowych. Debiutował w 1975 na festiwalu Jazz nad Odrą i otrzymał nagrodę jako instrumentalista.
Podczas swojej ponad dwudziestoletniej obecności na scenie, współpracował z czołówką polskiej sceny jazzowej. Były to formacje Extra Ball, Made in Poland Ptaszyna Wróblewskiego i Sami Swoi, oraz muzycy - Janusz Muniak, Krzysztof Ścierański, Marek Bałata, Jan Kanty Pawluśkiewicz. Doceniany dzięki swoim wysokim kompetencjom, jest poszukiwanym muzykiem sesyjnym. Nagrywał muzykę Zbigniewa Preisnera. Autorska płyta „Sprzedawca marzeń” została wysoko oce-niona przez krytykę jazzową. Występował na wielu europejskich festiwalach jazzo-wych. Jest liderem własnych formacji, a także cenionym kompozytorem.
 
Piotr Domagała – gitarzysta jazzowy, twórca oryginalnych projektów z pogranicza jazzu i folku, laureat mistrzowskich konkursów gitarowych. W swoim dorobku posiada trzy autorskie płyty, wysoko ocenione przez publiczność i krytyków. Swoją muzykę prezentował na wielu europejskich i polskich scenach muzycznych. Obec-nie jest wykładowcą klasy gitary w Instytucie Jazzu Akademii Muzycznej w Katowi-cach, gdzie obronił pracę doktorską. Wykłada także w klasie gitary Krakowskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Grał i nagrywał z czołowymi muzykami jaz-zowymi - Piotrem Wojtasikiem, Adamem Kawończykiem, Markiem Bałatą. Współtwo-rzy także projekty z udziałem muzyków klasycznych: z Kwartetem Śląskim, Michałem Nagy, Arkadiuszem Krupą. Współpracował z Narodową Orkiestra Symfo-niczną PR w Katowicach oraz Teatrem Muzycznym Capitol we Wrocławiu. Jest też autorem opracowań muzycznych do filmów niemych, które realizuje wspól-nie z Teatrem Słowackiego w Krakowie.
 
Krzysztof Witkowski – gitarzysta basowy, pedagog. Pomysłodawca i reżyser spektaklu „Nim wstanie dzień”, wystawionego jesienią br. w Teatrze Dramatycznym w Wałbrzychu, Teatrze Polskim we Wrocławiu, Teatrze Modrzejewskiej w Legnicy i Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze. Jest twórcą Międzynarodowego Festiwalu Hałda Jazz oraz producentem własnych projektów muzycznych, m.in. „Tribute to Aretha Franklin”, z wokalistką Ewą Urygą. Założyciel Roy Bennet Group oraz producent albumu „Positive Energy” z 2010, wydanego pod patronatem radio-wej Trójki, z osobistą rekomendacją Marka Niedźwieckiego. Jego zapał, profesjona-lizm i pasja zostały docenione i wyróżnione Nagrodą Marszałka Województwa Dolnośląskiego „Za wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury”. Został także uhonorowany Odznaką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Zasłużony dla Kultury Polskiej”. 
 
Oleg Dyyak – Multiinstrumentalista, akordeonista, klarnecista i perkusista. Jest laureatem międzynarodowych konkursów akordeonowych. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie. Koncertował w Europie i USA. Wśród postaci, z którymi współpracował, są takie znakomitości, jak John Zorn, Tomasz Stańko, John McLean, Don Byron, Grażyna Auguścik, Jorgos Skolias, Frank London, kwartet smyczkowy Dafo oraz orkiestra Sinfonietta Cracovia. Od ponad dwadziestu lat związany z zespołem The Cracow Klezmer Group, z którym dokonał szeregu nagrań, wydanych przez prestiżowe nowojorskie wydawnictwo Tzadik, należące do Johna Zorna.

Regulamin uczestnictwa w koncercie "Kolęd z jazzową nutką" dostępny jest pod linkiem.

Muzyczne Obchody Światowego Dnia AIDS.

2021-11-02

Już od kilku lat tradycją w Świdnicy się stały obchody Świtowego Dnia AIDS. Z tej okazji  1 grudnia w Sali Teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury zrealizowany zostanie projekt edukacyjno – artystyczny pn. „Oni już wyboru nie dokonają. Ty możesz.

 W ramach zorganizowanego  spotkania, którego odbiorcami będą uczniowie klas siódmych i ósmych  szkół prowadzonych przez  Gminę Miasto Świdnica, zaplanowano szereg oddziaływań profilaktycznych związanych z zapobieganiem zachowań ryzykownych.

 Ze względu jednak na grupę wiekową odbiorców przesłanie profilaktyczne ograniczy się do  zaprezentowania postaci zmarłych z powodu AIDS oraz tych, którzy odeszli zbyt wcześnie z powodu narkotyków bądź alkoholu.  

 W ramach  obchodów Światowego Dnia AIDS zrealizujemy projekt, który na celu ma kształtowanie postawy życia wolnego od środków psychoaktywnych wśród świdnickiej młodzieży. Wydarzenie jest znakomitą okazją do podjęcia działań profilaktycznych przeciw uzależnieniom.

Część profilaktyczną spotkania z młodzieżą poprowadzi  Certyfikowany przez Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii Specjalista Psychoterapii Uzależnień. Spotkanie zostanie wzmocnione  wyświetlanymi na dużym ekranie multimediami o HIV AIDS oraz koncertem ukazującym postaci, którzy odeszli zbyt wcześnie.  

Program koncertu zawierać będzie specjalnie zaaranżowane przeboje, artystów którzy odeszli przedwcześnie z powodu uzależnienia od narkotyków.

Wykonawcami koncertu będzie grupa wrocławskich artystów w składzie: Adam Sypuła, Tomasz Wendt, Marek Popów, Tomasz Jędrzejewski. Mateusz Maniak.

Współorganizatorami  projektu są Fundacja Promocji Muzyki i Terapii Green oraz Świdnicki Ośrodek Kultury.

Zadanie jest sfinansowane ze środków Gminy Miasto Świdnica. 

Urszula Dudziak podczas Hałda Jazz w Wałbrzychu!

2021-08-01

Z przyjemnością zapraszamy do udziału  w 14. Międzynarodowym Festiwalu Hałda Jazz Wałbrzych 2021.

Tegoroczna edycja jest poniekąd kontynuacją zeszłorocznej odsłony Hałda Jazz. Z uwagi na COVID lockdown, zmuszeni byliśmy zrezygnować z dwóch zaplanowanych wydarzeń, tj.

 • konkursu “KOMEDA DA SIĘ LUBIĆ’’,
 • koncertu URSZULI DUDZIAK – zapowiedzianej gwiazdy festiwalu.

W związku z tym, aby wyjść naprzeciw naszym Fanom, już dziś zapraszamy mieszkańców Dolnego Śląska do gościnnego Wałbrzycha na niepowtarzalny koncert Urszuli Dudziak z zespołem.

Artystka światowego formatu w ramach Festiwalu Hałda Jazz 2021 poza własnymi utworami wykona również kompozycje Krzysztofa Komedy.
Należy pamiętać, Urszula Dudziak zadebiutowała jako profesjonalistka w 1961, będąc solistką zespołu Krzysztofa Komedy. Komeda przyprowadził do klubu Hybrydy młodziutką uczennicę – Ulę Dudziak. Był zachwycony jej wokalizami w stylu Elli Fitzgerald.

W swojej dalszej karierze, wokalistka wielokrotnie odwoływała się do twórczości odkrywcy jej talentu – Krzysztofa Komedy. Wraz ze swoim ówczesnym mężem, światowej sławy skrzypkiem jazzowym, Michałem Urbaniakiem, Urszula Dudziak nagrała w latach 70. longplay poświęcony muzyce Komedy, który został wydany w Stanach Zjednoczonych.

Wychodzimy z założenia, że tak jak Komeda dał szansę młodej, utalentowanej Urszuli Dudziak, tak i my stwarzamy możliwość dla młodych, utalentowanych twórców, którzy poprzez udział w konkursie KOMEDA DA SIĘ LUBIĆ zostaną zauważeni przez Urszulę Dudziak – gwiazdę światowej sceny jazzowej.

Tegoroczna odsłona festiwalu składa się z pięciu wydarzeń artystycznych. Jest hołdem ku pamięci Krzysztofa Komedy Trzcińskiego – artysta, właśnie w tym roku 27 kwietnia skończyłby 90 lat.

 

W ramach festiwalu odbędą się:

 • Koncert KOMEDA REVISITED w wykonaniu SZYMON ŁUKOWSKI QUARTET – 13.08.2021, godz. 20. /Wstęp wolny.
  Klub Sztygarówka, Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu.
  Liczba miejsc jest ograniczona, prosimy i awizację na adres: sekretariat@starakopalnia.pl
 • JAZZOWY MARATON FILMOWY – Filmy z muzyką Krzysztofa Komedy – 14.08.2021, godz. 20. /Wstęp wolny.
  Plac eventowy, Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu.
 • Konkurs KOMEDA DA SIĘ LUBIĆ – 27.08.2021, godz. 13.
  Klub Montownia, Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu
 • Koncert URSZULI DUDZIAK Z ZESPOŁEM – 5.09.2021, godz. 19. /Bilety (miejsca nienumerowane).
  Przed koncertem artystki prezentacja laureata konkursu KOMEDA DA SIĘ LUBIĆ.
  Plac eventowy – Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu. W razie niepogody, Sala Łańcuszkowa.
 • NIM WSTANIE DZIEŃ – 29.10.2021, godz. 18. /Bilety.
  Spektakl poświęcony pamięci Krzysztofa Komedy z muzyką jazzową live.
  Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu.

 

Patronat honorowy:
Pan Roman Szełemej Prezydent Wałbrzycha oraz Pan Cezary Przybylski Marszałek Województwa Dolnośląskiego.

Festiwal Finansują:
Gmina Wałbrzych, Samorząd Województwa Dolnośląskiego, Fundacja Promocji Muzyki i Terapii Green.

Organizatorem festiwalu są:
Fundacja Promocji Muzyki i Terapii Green oraz Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu – Instytucja Kultury Województwa Dolnośląskiego.

Współorganizatorem festiwalu są:
Stara Kopalnia – Centrum Nauki i Sztuki w Wałbrzychu oraz Wałbrzyski Ośrodek Kultury.

Partner Festiwalu:
Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu.

Więcej na:
www.haldajazz.com

1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 .. 18

© 2012 FUNDACJA PROMOCJI MUZYKI I TERAPII GREEN // powered by TOTORU