Aktualności

 

Tribute to Elvis

2023-10-03

To kolejne wydarzenie muzyczne, realizowane w ramach XVI Międzynarodowego Festiwalu Hałda Jazz 2023. Już 6 października w hali Spacerowej Domu Zdrojowego w Świeradowie Zdroju usłyszymy największe hity króla rock`n`rolla (start o godz. 19:00). 
Proponowany koncert to kolejny projekt Krzysztofa Witkowskiego, osoby zasłużonej dla Kultury Polskiej, twórcy i dyrektora artystycznego Hałda Jazz. Wykonywany repertuar zaaranżowany został w taki sposób aby w hitach Elvisa Presleya znalazła się przestrzeń dla saksofonowych solówek, nadających całości lekko jazzowej harmonii. 

W koncercie wystąpią: 
Krzysztof Bielecki ,,Crizz Biel’’ - artysta estradowy, piosenkarz, autor tekstów i kompozytor, wielokrotny laureat programu „Szansa Na Sukces” w TVP2, finalista Programu „Mam Talent” w TVN. 
Sympatię publiczności zdobył dzięki własnej interpretacji utworów Elvisa Presley-a i utworów z epoki rock`n`roll-a. W 2011 roku piosenka „I Wanna Get More” z autorskiego singla artysty o tym samym tytule kandydowała do konkursu Eurowizja 2011. W styczniu 2012 teledysk do piosenki „In The Ghetto” promował solową płytę  ,,So Elvisy”, którą artysta dedykował wszystkim miłośnikom ducha  rock`n`rolla i niezapomnianego klimatu lat 60.
W lutym 2012 podczas wywiadu dla ITV Crizz zaprezentował najnowszy video clip do swojej piosenki Shake Your Body,  która została wytypowana przez media na propozycję: Hit Lata 2012. Na Walentynki 2012 ukazał się video clip do piosenki „For All My Life” w gitarowej aranżacji, który zdobył uznanie w Polsce i USA.  Natomiast piosenka Crizza  „Love Is Not Enough” z klimatycznym videoclipem, znalazła się w Szwajcarskim półfinale konkursu Eurowizja 2013.

Krzysztofowi Bieleckiemu towarzyszyć sekstet jazzowych muzykóww składzie:
Tomasz Wendt – saksofony
Marcin Fic – trąbka 
Marek Popów - gitara
Tomasz Jędrzejewski – instrumenty klawiszowe 
Krzysztof Witkowski – gitara basowa 
Damian Szajkowski – perkusja 

Plakat Tribute to Elvis

Myśląc Ojczyzna
– Jan Paweł II

2023-09-29

16 października obchodzimy Dzień Papieża Jana Pawła II. 16 października w 1978 roku zgromadzony na Placu św. Piotra tłum zobaczył biały dym i usłyszał słynne „Habemus Papam”, na biskupa Rzymu został wybrany Polak – Karol Wojtyła.

Z tej okazji Fundacja Promocji Muzyki i Terapii Green wraz ze Starostą Jaworskim, zaprasza na trzy wyjątkowe koncerty:

14.10.2023 w LEGNICY – Katedra pw. św. Apostołów Piotra i Pawła, godz. 19:15.

15.10.2023 w LWÓWKU ŚLĄSKIM – Kościół katolicki Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, godz. 19:15.

16.10.2023 w JAWORZE – Kościół katolicki św. Marcina w Jaworze, godz. 19:00.

W ramach muzycznych wydarzeń chcemy przypomnieć, jak doniosłą rolę w historii świata odegrał Jan Paweł II. Pontyfikat Karola Wojtyły zszokował rządzące w komunistycznej Polsce władze. Dla komunistów z PZPR okazał się nie lada problemem, a dla społeczeństwa zaś ogromnym wsparciem – bez niego nie byłoby wolnej Polski.

Święty Jan Paweł II podczas swojego 26-letniego pontyfikatu był najwyższym autorytetem moralnym i przywódcą duchowym dla milionów ludzi różnych narodowości. Swoją nauką i postawą przyczynił się do odnowy moralnej przede wszystkim narodu polskiego, wyznaczając nam nowe horyzonty wolności i przypominając nasze chrześcijańskie i europejskie korzenie.

Był orędownikiem dobroci, praw człowieka ze szczególną wrażliwością na krzywdy ludzkie i niesprawiedliwość społeczną.

Program artystyczny koncertu zaaranżowany jest w klasyczno-jazzowej stylistyce z wyeksponowanym śpiewem i narracją aktorską, prezentującą rozważania Jana Pawła II. Narrator przytacza poezję i przemówienia największego z Polaków. Klasyczno-jazzowa forma utworów dodaje powagi i elegancji całemu koncertowi, a zintegrowane multimedia przenoszą widza w świat animowanych scen z życia Papieża.

 Projekt jest kolejnym dziełem Krzysztofa Witkowskiego – twórcy i reżysera udanego spektaklu o Komedzie “NIM WSTANIE DZIEŃ”. Cały projekt staje się uduchowionym spektaklem, który w połączeniu z atmosferą Świątyni na długo pozostanie w sercach odbiorców.

Plakat Myśląc Ojczyzna - Jan Paweł II

W koncercie udział wezmą:

Wojciech Dereń – śpiew, narracja, Tomasz Wendt – saksofony: sopran, alt, tenor, Marcin Fic – trąbka, Wojciech Pruszyński – instrumenty klawiszowe, Krzysztof Witkowski – gitara basowa, Damian Szajkowski – perkusja, instrumenty perkusyjne.

oraz
Kwartet smyczkowy Filharmonii Dolnośląskiej.

Organizacja koncertów jest możliwa dzięki życzliwości darczyńcy, tj. Fundacji KGHM Polska Miedź, Sponsora, którym jest Port Lotniczy Wrocław oraz Partnera, tj. Powiatu jaworskiego. Współorganizatorem koncertów jest Filharmonia Dolnośląska w Jeleniej Górze.

Patronat honorowy sprawują: Aneta Kucharzyk – Starosta Powiatu Jaworskiego
Andrzej Kredkowski – Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Dolnośląskiego

Producentem koncertów jest Fundacja Promocji Muzyki i Terapii Green.

Wesołego Alleluja

2023-04-07

 

Niech te Święta Wielkanocne przyniosą Ci
radość i uśmiech na twarzy.
Niech muzyka rozbrzmiewa w Twoim domu,
a zdrowy tryb życia dodaje Ci sił i energii.
Wesołych Świąt Wielkanocnych!
życzy  
Zarząd Fundacji
Promocji Muzyki i Terapii Green

 

Wesołych Świąt

2022-12-21

Muzycznych w sercu Świąt Bożego Narodzenia, z wyjątkową atmosferą i odpoczynkiem od codzienności, a w Nowym 2023 Roku wielu sukcesów zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym życzy  

Zarząd Fundacji Promocji Muzyki i Terapii Green

Wesołych Świąt Wielkiej Nocy

2022-04-15

Z okazji zbliżających się
Świąt Wielkiej Nocy
zdrowia, spokoju, czasu
spędzonego z najbliższymi
i dużo pozytywnej energii
na cały rok!
życzy

Zarząd Fundacji
Promocji Muzyki i Terapii Green
1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 .. 19

© 2012 FUNDACJA PROMOCJI MUZYKI I TERAPII GREEN // powered by TOTORU