Aktualności

 

„Kołysanka dla Okruszka"

2014-06-21

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Fundacja GREEN zapewni oprawę muzyczną podczas tak znakomitego wydarzenia jakim jest „Konferencja DDA" - organizowana przez Instytut Psychologii Zdrowia PTP oraz Fundację ETOH. Tegoroczna konferencja odbędzie się w Warszawie w dniach 22-24 czerwca, w siedzibie Fundacji ETOH (ul. Mszczonowska 6) towarzyszyć będzie jej hasło: „PRACA Z WYOBRAŹNIĄ, SYMBOLAMI, SNAMI I NARRACJAMI OSOBISTYMI W PSYCHOTERAPII”. Koncert „Kołysanka dla Okruszka" - zwieńczający Konferencję - już 23 czerwca o godzinie 21:00. 

W koncercie biorą udział artyści, ludzie którzy całą swoją duszą i sercem oddają to co najlepsze, to co prawdziwe, to co niejednokrotnie pozwala drugiemu człowiekowi na przeżycie katharsis.

 

Jacek Kotlarskiwokal. Absolwent Liceum Muzycznego w klasie trąbki, następnie Studium Piosenkarskiego w Poznaniu, aż w końcu Akademii Muzycznej w Katowicach na wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie śpiewu. Współpraca z teatrem muzycznym Roma w Warszawie, udział w spektaklach m.in.: Miss Sajgon, Grease, Koty, Taniec Wampirów.  Wokalista sesyjny, nagrywający i współpracujący z takimi gwiazdami jak: Ryszard Rynkowski, Krzysztof Kiljański, Ewa Bem, Zbigniew Wodecki. Śpiewa w wielu programach telewizyjnych: Taniec z Gwiazdami, Jak Oni Śpiewają, Tylko Nas Dwoje. Wielokrotny uczestnik największych polskich festiwali muzyki rozrywkowej (Opole, Sopot, Top Trendy…). Z wielkim powodzeniem zaśpiewał jako solista w projekcie symfonicznym u boku Johna Lorda (Deep Purple). Liczne solowe recitale muzyki filmowej i musicalowej – śpiewał m. in. na deskach Filharmonii Warszawskiej, Filharmonii Poznańskiej, Filharmonii Bydgoskiej oraz wykonywał jedną z głównych ról w musicalu SWING w Teatrze Muzycznym CAPITOL we Wrocławiu. W 2011 koncertował w jednej z najbardziej prestiżowych sal koncertowych "ROY THOMSON HALL" w Toronto (Kanada). Wiosną 2012 roku ukazał się pierwszy solowy i autorski album wydany przez Polskie Radio pt. „Nigdy nie jest za późno”.

Tomasz Pacanowski – gitara. Muzyk sesyjny. Gry uczył się od Jarka Śmietany, Piotra Lemańskiego oraz w Warszawskiej Szkole Jazzu pod okiem Brandona Furmana. W 1990 roku z grupą West zdobył I miejsce na festiwalu Jazz Juniors w Krakowie. Dokonał wielu nagrań telewizyjnych i radiowych. Współpracował z K. Herdzinem, P. Biskupskim, A. Przybielskim, M. Jahrem, A. Wendtem, R. Majewskim, W. Waglewskim, M. Pospieszalskim i innymi. Jest filarem rockowego zespołu ROAN, który 14 lutego 2011 roku brał udział w polskich preselekcjach do Konkursu Piosenki Eurowizji z piosenką "Maybe". Obecnie gra w zespole Róże Europy oraz z Sidneyem Polakiem.

Piotr Matuszczyk – piano. Absolwent Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu, w klasie fortepianu. W latach 1994-2000 muzyk Orkiestry Zbigniewa Górnego. Brał udział w wielu prestiżowych produkcjach musicalowych za granicą: Andrew Lloyd Webber Musical Gala, George Gershwin Musical Gala, Gala 2000, The Flower Power Musical Story. Współpracuje z Teatrem Muzycznym ROMA w Warszawie (Miss Saigon, Grease, Koty, Taniec Wampirów, Upiór w Operze). Grał m.in. u boku Krystyny Prońko, Roberta Janowskiego, Katarzyny Groniec, Olgi Bończyk, Justyny Szafran. Obecnie pianista współpracujący z Edytą Geppert, Krzysztofem Kiljańskim, Jackiem Bończykiem i z międzynarodową gwiazdą muzyki pop – Ingrid. Brał udział w wielu projektach studyjnych (nagrywanie płyt) artystów jak: Kasia Kowalska, Swawolny Dyzio, Jarek Weber, Mario Szaban. Akompaniował wielu gwiazdom estrady podczas największych wydarzeń muzycznych w Polsce (Festiwal Piosenki Polskiej OPOLE, SOPOT Festiwal, Top Trendy). Wielokrotny aranżer Festiwalu MALWY organizowanego przez Związek Artystów i Kompozytorów Rozrywkowych.  Od 2010 roku kierownik muzyczny dwóch znaczących wydarzeń: Festiwalu Piosenki im. Łucji Prus w Białymstoku oraz Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Autorskiej OPPA w Warszawie.

Krzysztof Witkowski – gitara basowa. Muzyk z zamiłowania od zawsze. Na co dzień i w każdej swojej pracy kieruje się muzyką, która wypełnia jego życie.  Absolwent wydziału resocjalizacji, oraz  magister pedagogiki twórczości wizualnej w DSW we Wrocławiu. Ukończył specjalistyczne szkolenie dla Instruktorów Terapii Uzależnienia od Narkotyków (obecnie w procesie certyfikacji na specjalistę terapii uzależnienia od narkotyków). Prezes Zarządu Fundacji Promocji Muzyki i Terapii Green. Autor wielu cyklicznych programów profilaktycznych skierowanych do dzieci i młodzieży, m.in.: ,,Pan Jazz i Jego Gadająca Walizka’’ (spektakl muzyczno – teatralny dla przedszkolaków), ,,Młodzi Nie – Zależni’’, ,,Kształtowanie poprzez muzykoterapię zdrowych wzorców życia wolnego od narkotyków’’, ,,Dla tych, którzy zmienili oblicze muzyki’’, "Twórczy Nie - Zależni". Organizator muzycznych projektów, m.in.: autorski międzynarodowy festiwal ,,Hałda Jazz’’. Założyciel polsko - angielskiego zespołu Roy Bennet Group, z którym nagrał album „Positive Energy” (krążek polecany przez Marka Niedźwiedzkiego). Wydawca krążka CD ,,Kolędy z jazzową nutką’’. W roku 2010 został nominowany do nagrody „Szczyt Kultury 2010" – jako najlepszy animator kulturowy. Pomysły które tworzy, oraz umiejętność łatwego nawiązywania kontaktu z młodymi ludźmi pozwoliły mu na prowadzenie efektywnych działań, mających na celu propagowanie trzeźwych i twórczych postaw. 

Grzegorz Poliszak – perkusja. Absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej im Karola Szymanowskiego w Katowicach. Perkusista wykonujący różne rodzaje muzyki: jazz, funk, fusion, blues, pop, rock, reggae, folk. Na stałe gra z: Olga Bończyk, Grzegorz Kapołka, Jacek Kotlarski, The Tribe, Jan Trebunia Tutka, zespół- Trebunie Tutki, Ewa Uryga, JazGot. Poza tym, współpracował bądź współpracuje z: Piotr Bukartyk, Marcin Pospieszalski, Andrzej Chochół, Basia Raduszkiewicz, Halina Frąckowiak, Ryszard Rynkowski, Edyta Górniak, Jorgos Skolias, Krzysztof Herdzin, Justyna Steczkowska, Dariusz Janus, Marek Stefankiewicz, Krzysztof Kiliański, Tomasz Szymuś, Tomasz Kałwak, Natasza Urbańska, Grażyna Łobaszewska, Paweł Tomaszewski, Zbigniew Wodecki, Jan Zejland, Halina Młynkowa, Anita Lipnicka & John Porter.

Fundacja Promocji Muzyki i Terapii GREEN promuje muzykę jako uniwersalny środek terapeutyczny leczący duszę i ciało. Wykorzystujemy jej walory lecznicze, pamiętając, że od wieków przynosi ukojenie. Organizując koncerty i festiwale upowszechniamy muzykę w jej różnych formach. Promujemy zdrowy styl życia i przeciwdziałamy nasilającemu się zjawisku uzależnień wśród młodzieży. Przystępnie i atrakcyjnie dostarczamy informacji na temat zagrożeń płynących z uzależnień. Pomagamy młodym ludziom w podejmowaniu świadomych wyborów w kwestiach mogących zaważyć na ich dalszym, dorosłym życiu. 

Więcej informacji o konferencji DDA znajdą Państwo tutaj:
http://www.etoh.edu.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=302 

Wesołych Świąt

2013-12-22

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzymy Państwu
spokojnych, radosnych i pełnych harmonii chwil,
jak również dużo pięknych doznań płynących z muzyki.

Zarząd
Fundacji Promocji Muzyki i Terapii Green

VI edycja Festiwalu ,,Hałda Jazz’’ i trzy dni muzycznych, filmowych i teatralnych emocji za nami

2013-10-15

Swoisty pokaz jakości i dobrego gustu organizatorów zapewniła już pierwsza z niespodzianek – czwartkowa, teatralno - muzyczna podróż dla najmłodszych wg. pomysłu Krzysztofa Witkowskiego. Pan Jazz w osobie wrocławskiego satyryka i aktora Stanisława Wolskiego przeniósł prawie pięciuset maluszków wraz ze swoją zaczarowaną walizką w świat rytmu jazzu i jego nowoorleańskich początków. Wspaniała koncepcja, łatwy i zrozumiały dla dzieci język sprawiły, że Pan Jazz stał się przyjazny a dzieci otwarte na sztukę jazzową, często uważaną za trudną i nie przystępną.

Po czwartkowym spektaklu dla dzieci przyszedł czas na film, na spotkanie z dorosłą publicznością a wszystko działo się w miłosnej tonacji. By wprowadzić w klimat kolejnych działań muzycznych, organizatorzy zaproponowali dokument w reżyserii Filipa Dzierżawskiego tj. opowieść o "Miłości", czyli o zespole, z którego wywodzą się m.in.: Możdżer i Trzaska, kiedyś przyjaciele a dziś dwóch różnych artystów.  Podczas piątkowego wieczoru mogliśmy posłuchać free jazzowych improwizacji Mikołaja Trzaski połączonych z tradycją melodii żydowskich wykonywanych przez zespół Shofar wraz z jego założycielem Raphaelem Rogińskim.

 Recital Leszka Możdżera w sobotni festiwalowy wieczór niewątpliwie był wydarzeniem roku ale zdecydowanie stał się wydarzeniem dla regionu. Prawie pięćset osób słuchało geniuszu w wykonywanych kompozycjach Krzysztofa Komedy,  Chick’a Corea, Chopina czy też etiud Lutosławskiego….

VI Międzynarodowy Festiwal ,,Hałda Jazz’’ zakończył się pełnym sukcesem.

Hałda Jazz w miłosnej tonacji

2013-09-22

Ze względu na czerwcowe zagrożenie powodziowe tegoroczny Festiwal Hałda Jazz przesunięto na 10 października, a zatem jego VI edycja zbliża się wielkimi krokami. Tym razem na scenę Bogatyńskiego Ośrodka Kultury zagości nie tylko muzyka, ale również film i teatr. 

Dlaczego miłosna tonacja?

Po pierwsze dlatego, że w dalszym ciągu najciekawszym punktem tegorocznej edycji Hałdy Jazz jest recital światowej klasy pianisty jazzowego - Leszka Możdżera, który jak wiemy zawsze kojarzony będzie z legendarnym zespołem Miłość, założonym przez pięciu wybitnych polskich muzyków jazzowych (Tymon Tymański, Mikołaj Trzaska, Jacek Olter, Maciej Sikała oraz Leszek Możdżer).

Po drugie dlatego, że w przeddzień koncertu Możdżera wystąpi Shofar - zespół fenomenalnie łączący tradycyjną muzykę chasydzką z jazzem, a jego trzonem będzie nie kto inny jak sam Mikołaj Trzaska. Saksofonista zagra również na klarnecie basowym nadając free jazzowych kolorytów w wykonywanych przez Raphaela Roginskiego (gitara elektryczna) i Macio Morettiego (perkusja) utworach prezentujących tradycyjne melodie z repertuaru muzyki żydowskiej.

Po trzecie dlatego, że podczas Festiwalu zostanie zaprezentowany film Filipa Dzierżawskiego„Miłość”. Jest to niezwykły dokument przedstawiający 20-letnią historię wspomnianej wcześniej formacji Miłość. Opowiada o miłości do muzyki, pokazując odmienne osobowości artystów i ich wpływ na twórczość. Film miał polską premierą zupełnie niedawno, bo 9 sierpnia 2013 r. Publiczność Festiwalu Hałda Jazz Bogatynia 2013 będzie miała okazję obejrzeć go już w czwartek 10 października o godzinie 19:00. Wstęp na seans jest bezpłatny.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami w ofercie VI Międzynarodowego Festiwalu Hałda Jazz Bogatynia 2013 będzie też atrakcja dla najmłodszych – widowisko muzyczne dla dzieci według pomysłu Krzysztofa Witkowskiego. Ma ono za zadanie przybliżyć najmłodszym kulturę i świat jazzu. „Pan Jazz" to spektakl muzyczny łączący w sobie edukację jazzową, rytmikę i etiudę teatralną w wykonaniu Stanisława Wolskiego w towarzystwie bandu pod kierownictwem Rafała Karasiewicza. Aktor wcieli się w rolę nowoorleańczyka, który przez pomyłkę trafia na ziemię bogatyńską i w swej walizce przywozi księgi zawierające tajemniczą historię jazzu.

Stanisław Wolski to aktor, reżyser, animator kultury. Aktor Teatru Kalambur we Wrocławiu, wielokrotny uczestnik Międzynarodowych Festiwali Teatralnych w Polsce i na świecie.

Dzięki życzliwości i prokulturowemu podejściu pana Andrzeja Grzmielewicza, tegoroczna edycja Festiwalu Hałda Jazz Bogatynia 2013 organizowana jest pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Bogatynia.

Zachęcamy gorąco do udziału w VI Międzynarodowym Festiwalu Hałda Jazz Bogatynia 2013.

Zmiana terminu realizacji VI Międzynarodowego Festiwalu ,,Hałda Jazz’’ Bogatynia 2013

2013-06-15

Z wielkim smutkiem informujemy, iż w związku z trudną sytuacją w jakiej znalazła się Gmina Bogatynia po kataklizmach, które wystąpiły w pierwszym tygodniu czerwca, na prośbę Burmistrza Miasta i Gminy Bogatynia, organizatorzy „VI Międzynarodowego Festiwalu Hałda Jazz Bogatynia 2013” zadecydowali o zmianie terminu realizacji imprezy.

Z uwagi na zagrożenie powodziowe w wyniku stałych opadów deszczu i towarzyszących wahań pogodowych z przyczyn niezależnych od organizatorów nie mogły być podjęte lokalne działania promocyjne. Ranga  festiwalu a w nim udział znakomitych osobistości zasługują na wypromowanie przedsięwzięcia na najwyższym poziomie.  

Dlatego też informujemy Państwa, że artyści biorący udział w projekcie wyrazili zrozumienie dla zaistniałej sytuacji, a także zadeklarowali chęć wystąpienia w późniejszym, jesiennym terminie jazzowego przedsięwzięcia.

Informacje dotyczące nowego terminu VI Międzynarodowego Festiwalu ,,Hałda Jazz’’ Bogatynia 2013  opublikujemy niezwłocznie po jego ustaleniu.

1 .. 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 .. 19

© 2012 FUNDACJA PROMOCJI MUZYKI I TERAPII GREEN // powered by TOTORU