Aktualności

 

Konkurs. Zagraj z nami. Nie z narkotykami.

2012-11-03

5 listopada startujemy z konkursem „Wciąga Nas Twórczość. Narkotyki Nie”! 

Na zwycięzców konkursu czekają nagrody, a dodatkowo najlepsze prace w danych kategoriach zostaną opublikowane na: www.facebook.com/tworczyniezalezni

Uwaga! Dokładnie zapoznajcie się z regulaminem konkursu, który znajdziecie na www.tworczyniezalezni.pl

Zamiast narkotyków wciągnęła ich twórczość

2012-10-31

Właśnie dziś zakończyła się pierwsza część objazdowego programu mającego na celu propagowanie trzeźwego i twórczego stylu życia, jako alternatywy wobec brania narkotyków. Hasło przewodnie projektu: ,,Wciąga nas twórczość. Narkotyki Nie!".

Praktyczna część przedsięwzięcia to spotkania z młodzieżą, a podczas nich: cykl prelekcji, koncerty, przesłuchania i pozytywne inspiracje w wielu kategoriach sztuki. Akcja dotychczas objęła swoim zasięgiem dzieci i młodzież z Wojcieszowa, Świerzawy, Gryfowa, Olszyny, Biedrzychowic i Bogatyni. 

Do pozytywnych działań twórczych inspirowali młodzież m.in.: basista - Krzysztof Witkowski (autor projektu), wokalista - Marcin Wawrzynowicz, pianista - Artur Florkowski, gitarzysta - Marek Popów, saksofonista - Karol Gola, perkusista - Michał Maliński oraz pianista i kierownik muzyczny projektu - Rafał Karasiewicz.

Masz pomysł, nie Wiesz jak się zrealizować?

2012-10-22

Wszystkich ,,Twórczych nie - zależnych’’, poszukujących porady w zakresie własnego, twórczego rozwoju, zachęcamy do kontaktu:

 

 

 

 

 

 

 

informacja:

  • tworzymy@tworczyniezalezni.pl

 

poszczególne kategorie:

  • wokal@tworczyniezalezni.pl
  • gitara@tworczyniezalezni.pl
  • saksofon@tworczyniezalezni.pl
  • trabka@tworczyniezalezni.pl
  • fortepian@tworczyniezalezni.pl
  • bas@tworczyniezalezni.pl
  • perkusja@tworczyniezalezni.pl
  • rymowanie@tworczyniezalezni.pl
  • film@tworczyniezalezni.pl
  • foto@tworczyniezalezni.pl
  • grafika@tworczyniezalezni.pl

 

Masz problem z narkotykami i szukasz informacji na temat placówek udzielających fachowej pomocy? 

  • terapeuta@tworczyniezalezni.pl
  • pedagog@tworczyniezalezni.pl 

 

Pod tymi adresami czeka na Was fachowa porada.


Przyłącz się do nas na Facebooku

2012-10-21

Zachęcamy wszystkich ludzi twórczych wspierających akcję "Wciąga Nas Twórczość. Narkotyki Nie" do budowania społeczności projektu. "Twórczy Nie – Zależni"  to również miejsce dla pedagogów, rodziców oraz ludzi ze świata kultury, polityki i mediów.

,,Twórczy Nie – Zależni’’

2012-10-20

Już 22 października ruszamy z realizacją objazdowego programu profilaktyki uzależnień ,,Twórczy Nie – Zależni’’. Odwiedzimy młodzież z Wojcieszowa, Świerzawy, Gryfowa Śląskiego, Olszyny,  Biedrzychowic i Bogatyni.


Głównym celem programu jest kształtowanie wśród dzieci i młodzieży zdrowych wzorców życia wolnego od narkotyków. W ramach tego projektu organizujemy wydarzenia artystyczne skierowane głównie do młodzieży, ale też do pedagogów i rodziców.


Przedsięwzięcie obejmuje wiele zintegrowanych działań artystycznych i edukacyjnych, mających na celu promowanie trzeźwego i twórczego stylu życia, jako alternatywy wobec uzależnień. Część pierwsza – teoretyczna, w szczególności poświęcona jest edukacji na temat zagrożeń płynących z brania narkotyków. Część druga – warsztatowa, to aktywizacja młodych ludzi do wyrażania samych siebie poprzez sztukę. Ta część realizowana jest podczas spotkań z młodzieżą.


"Wciąga nas twórczość. Narkotyki nie" – to główne hasło programu "Twórczy Nie – Zależni". Realizując ten projekt chcemy kształtować tzw. postawy niezależne, w szerokim tego słowa znaczeniu (wolność od uzależnień, propagowanie niezależności od panujących w społeczeństwie i popkulturze postaw i trendów, etc.). Program zachęca i inspiruje młodzież do realizacji własnych zamierzeń artystycznych, kreatywnego myślenia i do wyrażania siebie za pośrednictwem sztuki.


Miejscem inspiracji i wsparcia dla uczestników projektu jest fanpage na Facebooku. Właśnie dzięki Internetowi ,,Twórczy nie – zależni’’ mogą dzielić się z innymi swoimi pasjami, poprzez zamieszczanie filmów, klipów, grafik, zdjęć, opinii i przemyśleń. Internet jest również doskonałym narzędziem, za pośrednictwem którego prowadzimy konkursy, mające na celu szukanie wśród młodych ludzi talentów. Wszystko w myśl drugiego programowego hasła: ,,Zagraj z Nami. Nie z Narkotykami’’.

1 .. 12 - 13 - 14 - 15 - 16

© 2012 FUNDACJA PROMOCJI MUZYKI I TERAPII GREEN // powered by TOTORU