Aktualności

 

Zamiast narkotyków wciągnęła ich twórczość

2012-10-31

Właśnie dziś zakończyła się pierwsza część objazdowego programu mającego na celu propagowanie trzeźwego i twórczego stylu życia, jako alternatywy wobec brania narkotyków. Hasło przewodnie projektu: ,,Wciąga nas twórczość. Narkotyki Nie!".

Praktyczna część przedsięwzięcia to spotkania z młodzieżą, a podczas nich: cykl prelekcji, koncerty, przesłuchania i pozytywne inspiracje w wielu kategoriach sztuki. Akcja dotychczas objęła swoim zasięgiem dzieci i młodzież z Wojcieszowa, Świerzawy, Gryfowa, Olszyny, Biedrzychowic i Bogatyni. 

Do pozytywnych działań twórczych inspirowali młodzież m.in.: basista - Krzysztof Witkowski (autor projektu), wokalista - Marcin Wawrzynowicz, pianista - Artur Florkowski, gitarzysta - Marek Popów, saksofonista - Karol Gola, perkusista - Michał Maliński oraz pianista i kierownik muzyczny projektu - Rafał Karasiewicz.

Masz pomysł, nie Wiesz jak się zrealizować?

2012-10-22

Wszystkich ,,Twórczych nie - zależnych’’, poszukujących porady w zakresie własnego, twórczego rozwoju, zachęcamy do kontaktu:

 

 

 

 

 

 

 

informacja:

  • tworzymy@tworczyniezalezni.pl

 

poszczególne kategorie:

  • wokal@tworczyniezalezni.pl
  • gitara@tworczyniezalezni.pl
  • saksofon@tworczyniezalezni.pl
  • trabka@tworczyniezalezni.pl
  • fortepian@tworczyniezalezni.pl
  • bas@tworczyniezalezni.pl
  • perkusja@tworczyniezalezni.pl
  • rymowanie@tworczyniezalezni.pl
  • film@tworczyniezalezni.pl
  • foto@tworczyniezalezni.pl
  • grafika@tworczyniezalezni.pl

 

Masz problem z narkotykami i szukasz informacji na temat placówek udzielających fachowej pomocy? 

  • terapeuta@tworczyniezalezni.pl
  • pedagog@tworczyniezalezni.pl 

 

Pod tymi adresami czeka na Was fachowa porada.


Przyłącz się do nas na Facebooku

2012-10-21

Zachęcamy wszystkich ludzi twórczych wspierających akcję "Wciąga Nas Twórczość. Narkotyki Nie" do budowania społeczności projektu. "Twórczy Nie – Zależni"  to również miejsce dla pedagogów, rodziców oraz ludzi ze świata kultury, polityki i mediów.

,,Twórczy Nie – Zależni’’

2012-10-20

Już 22 października ruszamy z realizacją objazdowego programu profilaktyki uzależnień ,,Twórczy Nie – Zależni’’. Odwiedzimy młodzież z Wojcieszowa, Świerzawy, Gryfowa Śląskiego, Olszyny,  Biedrzychowic i Bogatyni.


Głównym celem programu jest kształtowanie wśród dzieci i młodzieży zdrowych wzorców życia wolnego od narkotyków. W ramach tego projektu organizujemy wydarzenia artystyczne skierowane głównie do młodzieży, ale też do pedagogów i rodziców.


Przedsięwzięcie obejmuje wiele zintegrowanych działań artystycznych i edukacyjnych, mających na celu promowanie trzeźwego i twórczego stylu życia, jako alternatywy wobec uzależnień. Część pierwsza – teoretyczna, w szczególności poświęcona jest edukacji na temat zagrożeń płynących z brania narkotyków. Część druga – warsztatowa, to aktywizacja młodych ludzi do wyrażania samych siebie poprzez sztukę. Ta część realizowana jest podczas spotkań z młodzieżą.


"Wciąga nas twórczość. Narkotyki nie" – to główne hasło programu "Twórczy Nie – Zależni". Realizując ten projekt chcemy kształtować tzw. postawy niezależne, w szerokim tego słowa znaczeniu (wolność od uzależnień, propagowanie niezależności od panujących w społeczeństwie i popkulturze postaw i trendów, etc.). Program zachęca i inspiruje młodzież do realizacji własnych zamierzeń artystycznych, kreatywnego myślenia i do wyrażania siebie za pośrednictwem sztuki.


Miejscem inspiracji i wsparcia dla uczestników projektu jest fanpage na Facebooku. Właśnie dzięki Internetowi ,,Twórczy nie – zależni’’ mogą dzielić się z innymi swoimi pasjami, poprzez zamieszczanie filmów, klipów, grafik, zdjęć, opinii i przemyśleń. Internet jest również doskonałym narzędziem, za pośrednictwem którego prowadzimy konkursy, mające na celu szukanie wśród młodych ludzi talentów. Wszystko w myśl drugiego programowego hasła: ,,Zagraj z Nami. Nie z Narkotykami’’.

Wyniki konkursu finałowego „Najlepszy Slummer 2012”

2012-05-12

We wtorek 8 maja 2012 w sali widowiskowej Śląskiego Okręgu Wojskowego we Wrocławiu odbył się finał konkursu „Najlepszy Slummer 2012”. Konkurs i jego finał współorganizowany jest przez Fundację Promocji Muzyki i Terapii Green w ramach rozwinięcia formuły programu „Młodzi Nie-Zależni’’. W poszczególnych kategoriach wyłoniono, wśród młodzieży z Dolnego Śląska, następujących finalistów:

• W kategorii Gimnazja zwyciężyło Gimnazjum im. Aleksandra Kamińskiego w Bierutowie (opiekun: Izabela Jankiewicz). Wykonawcy (Anna Piekarska, Anna Kotyza, Maja Buśko, Paula Musiał, Karolina Szczepańska, Iga Żołędziewska, Aleksandra Kulesa, Jakub Maderak, Filip Szczypkowski, Dawid Pińczyński) przedstawili etiudę teatralną, która urzekła jurorów mocnym przesłaniem profilaktycznym.
• W kategorii Szkoły ponadgimnazjalne zwycięzcami zostali uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Rudnej pod opieką Anny Hryniewicz (Aleksandra Żołnierczyk, Oskar Ryfa, Łukasz Butyński, Gabriel Michewicz). Wykonana przez nich piosenka „Czas wyboru” dała im zasłużone I miejsce.

Na wyróżnienie zasłużyła piosenka „Po prostu stop” w wykonaniu Mateusza Miziniaka z Zespołu Szkół Zawodowych
nr 5 we Wrocławiu (Opiekun: Inez Szubelak-Błaszczok).

Kolejne wyróżnienie w tej kategorii powędrowało do Martyny Ożgi, Agnieszki Sołek, Mateusza Jastrzębskiego, Bartosza Rasiewicza z Zespół Szkół Ekonomicznych im. Wincentego Stysia w Świdnicy (Opiekun: Marzena Jankowska) za przedstawienie etiudy teatralnej i piosenki „Droga życia”.

• W kategorii Ośrodki młodzieżowe zwycięstwo przypadło wychowankom Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii nr 2 we Wrocławiu. Nicola Koniczek, Andrzej Kocur, Mateusz Gala, Oskar Kowalski, Jan Filas, Dawid Burdzy, Damian Wielgus pod opieką Michała Siemieńca przedstawili etiudę teatralną pod tytułem „Mój sprzeciw”.

Wyróżnienia jury uzyskały natomiast:
• Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Zespole Placówek Oświatowych nr 3 we Wrocławiu za piosenkę „Uważaj na używki” (wykonawcy: Tomasz Kern, Damian Kowalski, Patryk Walczak pod opieką Andrzeja Kamińskiego i Agnieszki Dubińskiej)
• Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Sobótce za wykonaną przez Monikę Pawłów piosenkę „Wspomnienie”.
• Środowiskowy Hufiec Pracy w Jeleniej Górze zdobył wyróżnienie dzięki wykonanej przez Marka Witkowskiego piosence „Zawiodłeś wszystkich”.
• Ośrodek Szkolenia i Wychowania OHP w Ząbkowicach Śląskich, którego wychowankowie (Mateusz Marchwicki, Daniel Podgórski, Katarzyna Szymura, Paulina Bobowska, Aleksandra Szczerba) pod opieką Jolanty Tańculi wykonali piosenkę z układem tanecznym: „Życie to nasza arena”.

Zwycięzcy oraz wyróżnieni w powyższych kategoriach w ramach nagrody głównej wezmą udział w czterodniowych warsztatach artystyczno-profilaktycznych, planowanych na połowę czerwca 2012 roku.

1 .. 12 - 13 - 14 - 15 - 16

© 2012 FUNDACJA PROMOCJI MUZYKI I TERAPII GREEN // powered by TOTORU