Aktualności

 

Twórczy Nie - Zależni podbijają Wałbrzych!

2015-05-29

Gmina Wałbrzych oraz Fundacja Promocji Muzyki i Terapii GREEN zapraszają dnia 16 czerwca na kolejne spotkania muzyczno-profilaktyczne w ramach cyklu "Twórczy - Nie Zależni". Tym razem idea trzeźwego i twórczego stylu życia będzie promowana wśród młodzieży z Wałbrzyskich gimnazjów.

W ramach projektu zasady, związane z życiem wolnym od uzależnień, będą przekazywane w nietypowy, dostosowany do młodego odbiorcy, sposób.

Każde spotkanie składać się będzie z trzech części: 

Pierwszą z nich będzie multimedialna prelekcja na temat zagrożeń związanych z uzależnieniem od narkotyków i alkoholu. 

Po prelekcji odbędzie się koncert. Zaprezentowane zostaną znane przeboje największych artystów, zmarłych wskutek nadużywania narkotyków i alkoholu.

Podczas części trzeciej uczestnicząca w projekcie młodzież  zaprezentuje się na scenie  przy współudziale profesjonalistów. Hasłem przewodnim tej części programu jest  myśl ,,Wciąga nas twórczość. Narkotyki i alkohol nie’’. Podczas tej części programu młodzież zostanie zaangażowana do wykonania zadań z elementami muzykoterapii, które będą sprzyjać nie tylko integracji, rozbudzeniu kreatywności, ale i  odreagowaniu napięcia i stresu. Symbolicznym wyrazem dokonania wyboru życia wolnego od narkotyków i alkoholu będzie wrzucanie swojego głosu do urny.

Wielkanoc 2015

2015-03-25

Z okazji zbliżających się świąt Wielkanocnych
życzymy aby w Państwa domach zagościła prawdziwie rodzinna,
pełna ciepła i miłości atmosfera.
Niech świąteczny czas wprowadzi do Państwa serc harmonię i radość.

Zarząd
Fundacji Promocji Muzyki i Terapii Green

Fundacja Green Organizacją Pożytku Publicznego

2015-01-02

Pragniemy poinformować, że od dnia 18.11.2014 r. istniejemy jako organizacja pożytku publicznego. Od początku naszej działalności upowszechniamy muzykę w jej różnorodnej formie i funkcji społecznej. Łączymy profilaktykę uzależnień z elementami muzyki co przynosi zadowalające, potwierdzone licznymi badaniami efekty.
Dotychczas zrealizowaliśmy kilkanaście autorskich projektów artystyczno-profilaktycznych, skierowanych do: dzieci, młodzieży, osób dorosłych, jak również wykluczonych społecznie - osób odbywających karę pozbawienia wolności. Nadanie Fundacji Green statusu OPP jest niewątpliwie awansem, jak również inspiracją do dalszych działań na rzecz promocji muzyki i terapii. Wierzymy, że muzyka jest najlepszym terapeutą i pozwala skutecznie wspierać programy profilaktyki uzależnień.

Dlatego też prosimy Państwa o przekazanie 1% na działania statutowe Fundacji Promocji Muzyki i Terapii Green. Nasz KRS: 0000413190

Wesołych Świąt

2014-12-24

Najserdeczniejsze życzenia szczęśliwych
i radosnych Świąt Bożego Narodzenia
oraz wszelkiej pomyślności i sukcesów
w nadchodzącym 2015 roku
wraz z podziękowaniami za dotychcasową
współpracę i okazane serce składa

Zarząd Fundacji Green

Hałda Jazz pełna szacunku i miłości….

2014-12-22

Za nami kolejna i jakże atrakcyjne bo świąteczna edycja Hałda Jazz Festiwalu. W tym roku było nie tylko magicznie, ale również wyjątkowo świątecznie. Swój niepowtarzalny, świąteczny charakter Hałda zawdzięcza po pierwsze szczególnemu przedświątecznemu okresowi, a po wtóre - i co ważne - znakomitemu koncertowi Akademickiego Chóru Politechniki Wrocławskiej, który to wykonał najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki.

Po kunsztownym koncercie Chóru, jazzowego klimatu świątecznej edycji festiwalu nadali artyści międzynarodowego Christmas Bandu, w składzie: Roy Bennett – wokal, Katarzyna Mirowska – wokal, Adam Sypuła – wokal, Artur Florkowski – piano, Rafał Karasiewicz instrumenty klawiszowe, Tomasz Pacanowski – gitara elektryczna, Marek Popów – gitara akustyczna, Karol Gola – saksofony, flet, Marcin Fic – trąbka, Krzysztof Witkowski – gitara basowa (pomysłodawca i twórca festiwalu), Grzegorz Daroń – perkusja,

oraz kwintet smyczkowy, w składzie:
Anna Hajok - I skrzypce, Anna Olszewska

 - II skrzypce, Kamila Barteczko – altówka, Anna Kulak – wiolonczela, Konrad Konieczny – kontrabas. 

Skład to niemały, ale też słusznie brzmiący i fantastycznie odebrany przez fachową, wymagającą bogatyńską publiczność. Było kolędowo, pastorałkowo, jazzowo i niezwykle nastrojowo, a przekaz festiwalu był prosty: szanujmy się i kochajmy... 

Tegoroczna Hałda, oprócz jej bardzo ciepłego, świątecznego charakteru przyniosła ze sobą również ważny i rzec by można posępny komunikat. Chcieliśmy mianowicie zaznaczyć, że bez prawdziwego i solidnego wsparcia finansowego instytucji oraz  ludzi dobrej woli nie będziemy mogli pracować nad kolejnymi edycjami festiwalu. Cieszymy się jednak, że mogliśmy liczyć na obecność zacnych gości, w gronie których znalazł się  Wojewoda Dolnośląski Pan Tomasz Smolarz. 

Optymistyczny i ciepły przekaz Pana Wojewody Dolnośląskiego dał organizatorom Festiwalu nadzieją i wiarą w lepsze jutro dla rozwoju kultury i sztuki.

1 .. 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 .. 19

© 2012 FUNDACJA PROMOCJI MUZYKI I TERAPII GREEN // powered by TOTORU